1.december 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Máriinou túžbou nie je to, aby sme spoznávali ju samu, ale aby sme objavovali hĺbku Božej lásky.

~HANS URS VON BALTHASAR~

25.06.2003 -
čítanosť1804 reakcie0
(Share 407 0)


Téma: Bohatstvo / Povolanie

Príklad č.344
(Zdroj: Slovo č. 3/1997, s. 7. )

      V mnohých rakúskych novinách vzbudilo senzáciu rozhodnutie Georga Mayr Melnhofa. 27-ročný syn známej šľachtickej rodiny sa rozhodol zriecť dedičstva v hodnote asi jednej miliardy šilingov a vstúpil do kňazského seminára. 15. septembra 1995 zamenil vyštudovaný ekonóm kaštieľ Glanegg za jednoduchú a skromnú izbu seminára. Georg Mayr Melnhof, titulom barón, vysvetlil žurnalistom, že sa najlepšie cíti, ak ho jednoducho volajú "Georg". „Vždy som chcel robiť to, čím by som najlepšie slúžil Pánu Bohu. Moje srdce horí láskou k Pánovi a túži ohlasovať evanjelium. Boh ma volá.“
      Toto rozhodnutie bolo pre otca tvrdým úderom. Otec ho chcel poveriť vedením najväčšieho rakúskeho lesného hospodárstva. S poďakovaním odmietol. Jeho rozhodnutie nevzniklo zo dňa na deň. Mladý muž viedol so sebou dlhý a ťažký boj.
       „Táto idea ma prenasledovala 12 rokov. Prvá iskra mojej viery sa vzniesla v Medžugori. Odvtedy som bol v Medžugori mnoho ráz. Tu sa zrodila i dozrievala moja idea presadnúť a ísť po ceste nasledovania Krista,“ hovoril Georg. Najprv študoval národné hospodárstvo na univerzite vo Viedni. Štúdium ukončil prácou „Základy a princípy kresťanského manažmentu“. Na univerzite často čítal Sväté písmo, rozjímal o Ježišovom živote a viedol i modlitbovú skupinu vysokoškolákov. Priestor, kde sa schádzali, bol malý, kardinál Groer ponúkol preto tejto skupine sálu vo farnosti sv. Štefana. Toho času sa v modlitebnom krúžku tiesni 150 študentov.
      Po skončení štúdia presídlil do Salzburgu a pracoval v podniku svojho otca. „Spočiatku som mal dojem, že moje rozhodnutie je správne. Ako dobrý kresťan sa ožením a s mojím majetkom budem pravidelne podporovať sociálne a náboženské ustanovizne. Čoskoro však prišli pochybnosti. Moje srdce horelo evanjeliom,“ rozpráva mladý muž.
      Nebol si však istý, čo má urobiť. Urobil si týždenné exercície v pútnickom mestečku Maria Lengegg. Počas exercícií dozrelo v ňom rozhodnutie stať sa kňazom. Salzburgský arcibiskup Eder ho ochotne prijal do arcibiskupského seminára.
      Jeho dedičstvo sa teraz rozdelí medzi dvoch bratov. Podľa starej šľachtickej rodinnej zmluvy nemá nárok na dedičstvo syn, ktorý vstúpi do kláštora alebo do kňazského seminára. Georg z toho nie je smutný. Naopak. „Ak niekto chce dôsledne slúžiť Pánu Bohu, musí byť chudobný, tak si to želá Spasiteľ,“ vysvetlil mladý seminarista žurnalistom.
25.06.2003 | Čítanosť(1533)
Téma: Bohatstvo
25.06.2003 | Čítanosť(1254)
Téma: Bohatstvo / Chamtivosť
07.10.2003 | Čítanosť(1070)
Téma: Bohatstvo / Materializmus
26.06.2003 | Čítanosť(1973)
Bohatstvo


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet