20.september 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Ak boli na rozvoj života potrebné dlhé veky - ak potrebovalo myslenie milióny rokov, kým sa stalo suverénnou dominantou zeme -, nedivme sa, že i kvas Kristovej lásky si vyžiada primerane dlhý čas, kým pokryje celú našu planétu.”

~JOZEF PORUBČAN SJ~

19.10.2006 -
čítanosť731 reakcie0
(Share 203 0)


Téma: Bdelosť / Evanjelizácia

Príklad č.3407
(Zdroj: www.eSermons.com)

      „Je nepotopiteľná!“ Takto hovorili stavitelia majestátneho parníka Titanik 14. apríla 1912, keď loď za veľkého aplauzu vyplávala na svoju prvú plavbu cez oceán. Väčšina z jej 2100 pasažierov túto plavbu neprežila.
      V článku pre dánsky časopis Evangelisten, Ingvald Andersen rozprával o jednom z pasažierov, ktorý tragédiu lode prežil. Volal sa John Harper, horlivý kresťan, ktorý sa hneď na začiatku plavby spriatelil s mladým Angličanom. Keď sa dozvedel, že neverí v Boha, začal mu svedčiť o Kristovi tak zapálene a s takým nadšením, že v jeho srdci zapálil oheň viery. Večer pred potopením Titaniku obaja stáli pri zábradlí lode a mladý Angličan povedal, že po pristáti požiada o krst. Chvíľu tam ticho stáli vychutnávajúc pohľad na mohutný oceán ako aj šťastie v srdce. Angličan pozorujúc nádherný západ slnka povedal: „Zajtrajšie ráno bude nádherné.“
      Ani netušil, akú pravdu povedal. Pre noho ako aj pre ostatných kresťanov, ktorí v tú noc zomreli, bolo nasledujúce ráno nádherné. Bolo to ich prvé ráno v nebi.

25.06.2003 | Čítanosť(1637)
Téma: Bdelosť / Múdrosť


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet