26.február 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Hodina prebývania v Božej prítomnosti každé ráno — dennodenne, týždeň čo týždeň, mesiac čo mesiac — v podmienkach večne trvajúcej vravy života a večného rozptyľovania radikálne mení náš život. Boh, ktorý nás miluje, nenechá nás dlho čakať v temnotách. Mohli by sme síce každú takúto hodinu považovať za stratený čas, ale po tridsiatich, šesťdesiatich či deväťdesiatich takýchto príležitostiach si postupne uvedomíme, že nie sme tu sami, ako by sme si mysleli. Prihovára sa nám veľmi tichý, prívetivý hlas, ktorý pramení mimo tohto hlučného miesta.”

~HENRI NOUWEN~

11.01.2005 -
čítanosť2451 reakcie0
(Share 478 0)


Téma: Kríž / Utrpenie / Zmysel utrpenia

Príklad č.3216
(Zdroj: STANČEK, Ľ.: Všedné dni s Božím slovom. III. diel. Spišská Kapitula – Spišské Podhradie : Kňazský seminár biskupa Jána Vojtašáka, 1996, s. 110.)

      Svätý Vincent de Paul hovorí o svojom zážitku v jednej udalosti.
      Bol už kňazom, keď sa dostal ako otrok do Tunisu. Loď, na ktorej sa plavili, zajali piráti. V augustovom teple kopal zavlažovacie kanály. Nikdy sa netajil tým, že je kňaz. Pán-otrokár ho práve preto nenávidel. Vincentovi raz vraví jeho spoluotrok, Francúz:
       „Tu je pravé peklo!“
      A Vincent mu odpovedal:
       „Nie! Všade, kde je Boh, nie je peklo. A Boh je tu. Boh o nás vie.“
      Vincent sám nevedel, prečo naňho toto dopustil Pán Boh, ale nezúfal si, nestratil dôveru v prítomnosť Boha, a to ani vtedy nie, keď tri mesiace sa zmieta v horúčke – v malárii. Aj vtedy cíti vo svojom vnútri Boha. Otroctvo končí útekom. Neutečie sám, ale so svojím pánom-otrokárom, v ktorom pomocou jeho ženy, mohamedánky Fatmy, zobudí svedomie a prizná sa Vincentovi, že aj on bol kňazom a tiež sa dostal do otroctva. On však na rozdiel od Vincenta otroctvo nezniesol, a zradil Boha. Vyznal Alaha a po smrti jeho pána sa stal vlastníkom jeho panstva. Vincent v ňom prebudil znova svedomie a v Avione bol prijatý späť do Cirkvi.

      Kartotéka: Kríž / Utrpenie
20.09.2005 | Čítanosť(2874)
Téma: Kristus / Kríž / Obeta
21.08.2003 | Čítanosť(1965)
Téma: Kríž
25.06.2003 | Čítanosť(1214)
Téma: Kríž
12.09.2003 | Čítanosť(15510)
09.14. - Povýšenie sv. Kríža


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet