8.júl 2020

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Synova ústretovosť voči Matke a Matkina voči Synovi je vzťah, ktorý sa nekončí ani pri jednom z nich, ale pojíma do seba všetkých, kresťanov i celé ľudstvo.

~ADRIENNE VON SPEYROVÁ~

04.08.2004 -
čítanosť1906 reakcie0
(Share 560 17)


Téma: Životná príležitosť

Príklad č.3032
(Zdroj: Slovo na dnes – príloha časopisu Nahlas č. 7-8/2004, s. 13.)

      Istý muž išiel raz so svojim priateľom na výlet. Zišli z hlavnej cesty a pokračovali cez pomarančovníkový háj, ktorý nikomu nepatril. Okolo starých búd sa páslo zopár koní. Walter zastavil a živo popisoval, čo tam postaví. Od svojho priateľa Arthura chcel, aby si kúpil niektorý z priľahlých pozemkov. Walter vysvetľoval svojmu priateľovi: „Určite by som to zvládol aj sám. Viem, že ma to bude stáť všetky moje úspory, ale... chcem ti dať šancu na kúpu priľahlých pozemkov, pretože v nasledujúcich piatich rokoch sa ich hodnota znásobí niekoľko stokrát.“
      Arthur si pomyslel: „Kto na svete by chodil 40 km za týmto bláznivým projektom? Tento sen ho obral o všetok zdravý rozum.“ Zamrmlal teda niečo o napätej finančnej situácií a sľúbil, že sa tým bude zaoberať neskôr. „Neskôr bude príliš neskoro,“ vystríhal ho Walter. „Radšej to urob teraz.“ Arthur to všeak neurobil.
      A tak Art Linletter stratil príležitosť kúpiť si pozemok, ktorý sa rozprestiera okolo Disneylandu, pozemok, na ktorý ho nahováral jeho priateľ, Walt Disney.
      Každý deň sa ti ponúkajú nejaké príležitosti alebo ťa iba obchádzajú.
27.05.2011 | Čítanosť(4819)
Téma: Istota / Človek / Život
26.06.2003 | Čítanosť(3321)
Život – zmysel života


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet