21.október 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Svätí milujú v nás ďalej svojich spolubratov, lebo sme synmi toho istého Otca, ktorého aj oni uctievajú. Majú s nami súcit, keď nás vidia pracovať za tých istých okolností, ako kedysi aj oni pracovali za svoju spásu a sú si vedomí aj toho, že aj my sme povolaní na to isté blahoslavenstvo, ktorého sú oni už účastní. Pôsobí im teda len radosť, keď si môžu získavať prívržencov, ktorí by podobne ako oni uctievali Pána Boha. Je to vlastne vyplnenie ich túžby, aby bol Pán Boh od všetkých ľudí, ktorí žijú a žiť budú, čím vrelejšie uctievaný.

~P. Olier~

25.06.2003 -
čítanosť1246 reakcie0
(Share 321 0)


Téma: Pokánie

Príklad č.2579
(Zdroj: Homiletické směrnice, 1971.)

      Viac než 1000 km vliekol Nelson Papanatti z Lajes na juhu Brazílie svoj vlastnoručne vyrobený a 30 kg ťažký drevený kríž do Rio de Janeria. Všade, kde prišiel, stretával sa s ľuďmi, ktorí s nedôverou a pochybnosťami počúvali jeho rozprávanie, prečo začal túto mučenícku cestu. Väčšina z nich ho považovala za podvodníka, ktorý chce získať nejakú almužnu. Nelson Papanatti bol však skutočný pútnik a mučeník. Na túto krížovú cestu sa vydal preto, aby splnil pokánie za zločin, za ktorý ho pozemská spravodlivosť dostatočne nepotrestala. Z pomsty usmrtil 18 ľudí.
      Chcel pomstiť svojho brata, ktorého beštiálne zavraždila skupina cigánov. Papanatiov brat, vodič nákladného auta, im nešťastnou náhodou usmrtil malú dcéru.
      Reťaz pomsty ukončil Papanatti, ktorý sa po čine prihlásil u svetskej spravodlivosti. Súd ho oslobodil, avšak oslobodzujúci rozsudok mu nepriniesol uľahčenie. Konečne mu poradil spovedník „krížovú cestu“. Po ceste trvajúcej 381 dní sa zrútil pri dverách chrámu „Nostra Senhora“. Po prepustení z nemocnice zmizol bez stopy.
25.06.2003 | Čítanosť(1297)
Téma: Pokánie
25.06.2003 | Čítanosť(1196)
Téma: Pokánie
25.06.2003 | Čítanosť(796)
Téma: Pokánie
Pokánie |
Pokánie | Pokánie


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet