20.september 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Nie je vždy potrebné, aby duchovný vodca dával rady. Všetci máme svetlo pravdy vo svojom srdci, a ak sme dostatočne zrelí a pokojní, odpoveď nájdeme vo svojom vnútri. No vždy potrebujeme niekoho, kto kladie dobré otázky.”

~JEAN VANIER~

25.06.2003 -
čítanosť788 reakcie0
(Share 208 0)


Téma: Kríž

Príklad č.2456
(Zdroj: JURKO, J.: Pane, očisť mi srdce i pery, aby som ohlasoval Tvoje evanjelium Rok A/1. Kapušany : Vydavateľstvo Ing. Štefánia Beňová-Bens, 2001, s. 124.)

      Vo farskom kostole v Molino di Quoa, v peknej dedinke pri Pise, uchovávajú poškodený kríž. Nie je to umelecké dielo, ale od vojny je dobre známy. Nazvali ho „krížom Nemcov“. Dejiny kríža nútia zamyslieť sa nad udalosťou z konca vojny roku 1944. Bol piatok večer. V hostinci pri víne bola veselá spoločnosť. Medzi prítomnými bol aj poručík Heinrich Lohse. Bol známy ako nepriateľ Talianska, ale aj Cirkvi a pápeža. Jeho reči bolo ťažko počúvať. Okolo 23. hodiny náhle vytiahol svoj revolver a namieril na kríž. Nasledovali štyri výstrely. Všetko stíchlo od strachu. Následkom prvej strely ľavá ruka Krista prišla o prsty. Druhá strela poznačila pravú nohu od kolena. Tretia spôsobila natrhnutie trupu. Po tomto sa začal nepríčetne smiať. Pietro Georgis z Turína, ktorý bol poručíkovým šoférom, videl tento otrasný čin. Od strachu utiekol z krčmy. Videl ešte, ako jeho nadriadený po poslednom výstrele prišiel ku krížu, zhodil ho na zem a chcel ho rozdrviť.
      O týždeň po udalosti cestovali spolu do Florencie, keď neďaleko Capannori na ich auto zaútočili americké stíhačky. Georgis zastavil auto a utekal sa skryť ku stene domu. Poručík sa nemohol z auta dostať. Zostal ako skamenelý. Výstrely mu odtrhli prsty ľavej ruky, dve guľky ho zasiahli do brucha a ďalšia mu poranila pravú nohu pod kolenom. Presne tak, ako poručík urobil Kristovi na kríži. Americké stíhačky odleteli. Poručík ležal v krvi. Kňaz, ktorého šofér zavolal, bol blízko a zachytil slová umierajúceho. Nevedel, čo sa predtým stalo. Nič nevedel o kríži. Poručík šepkal: „To je Božia ruka.“ V poručíkovi sa prebudila viera z detstva. Boh dal poručíkovi milosť, keď ešte zdravou rukou naposledy mohol urobiť znamenie kríža na sebe.
20.09.2005 | Čítanosť(2916)
Téma: Kristus / Kríž / Obeta
21.08.2003 | Čítanosť(1997)
Téma: Kríž
12.09.2003 | Čítanosť(15690)
09.14. - Povýšenie sv. Kríža


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet