20.september 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Ak tvrdíš, že Boh mnohým hriešnikom dáva čas, aby sa na konci života polepšili, pýtam sa ťa: Dá ten čas aj tebe? Kde máš k tomu záruku?

~sv. Ján Zlatoústy~

25.06.2003 -
čítanosť522 reakcie0
(Share 183 0)


Téma: Evanjelizácia

Príklad č.2339

      Istý kňaz hovoril v nedeľnej kázni o kresťanskej zodpovednosti byť svetlom pre tento svet. Keď sa neskôr rozprával s jedným zo svojich farníkov, ten nadviazal na jeho kázeň a povedal: „To čo ste hovorili, to je už pre mňa známe. Ja som to zreteľne pochopil pri jednej príležitosti.“ A začal rozprávať, že pod domom má priestrannú, ale tmavú pivnicu, ktorá má iba jedno malé okienko. Keď raz vošiel do pivnice veľmi sa zarazil, keď zbadal, že zemiaky, ktoré boli v prepravke v tom najtmavšom kúte, začali vyháňať zelené listy. Veľmi sa tomu divil. Veď k rastu nemajú potrebné svetlo. Dlho nad tým uvažoval, až nakoniec prišiel na koreň veci. Pred časom na stenu pivnice zavesil medený kotol, ktorý výhodne kúpil. Lúče z malého okienka dopadali na vyleštený kotol a ten ich odrážal ako zrkadlo práve na tie zemiaky. A tá troška svetla stačila zemiakom k tomu, aby začali vyrážať korienky a zelené listy.
       „Keď som to videl,“ povedal nakoniec, „pochopil som to, o čom ste dnes rozprávali. Pochopil som, že ak budem hodnoverne „odrážať“ svetlo, ktoré vychádza z viery, môžem azda prebudiť „život“ i tam, kde by to nikdy nečakal.“
      Aké nádherné by bolo, keby sme to aj my takto pochopili.
09.06.2007 | Čítanosť(4712)
Téma: Evanjelizácia
30.09.2010 | Čítanosť(2584)
Téma: Evanjelizácia


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet