20.september 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Priveľa ľudí sa teraz šplhá na kríž len preto, aby ich bolo vidieť z väčšej vzdialenosti, a nehľadí na to, či pritom nepošliape toho, ktorý je na kríži už tak dávno.”

~Albert Camus~

25.06.2003 -
čítanosť701 reakcie0
(Share 199 0)


Téma: Apoštolát / Evanjelizácia

Príklad č.187
(Zdroj: VRABLEC, J.: V službe Slova A. Rím: SÚSCM, 1990, s. 112. )

      V štáte Guatemala tri rehoľné sestry pomáhali vyučovať náboženstvo na rozsiahlom indiánskom území. Robili to s tichosťou, s pokorou, s trpezlivosťou, s dobrotou a s láskou v takej miere, že sa k ním pridalo dvadsať indiánskych dievčeniec a v roku 1980 im občania postavili drevený barak. Okolo baraku tieto mladé rehoľné sestry pestujú zeleninu a banánové stromy a hydinu, ale najhlavnejšie je, že túžia vo svojom živote čo najdokonalejšie žiť Ježišovu lásku a preto každý deň čítajú Sväté písmo, spoločne sa modlia, spoločne sa zúčastňujú na svätej omši a na sv. prijímaní, pritom spievajú a svoje piesne sprevádzajú gitarami, flautami a marimbami.
      Dôležité je, že každý deň sa tri z nich vydávajú na cesty do okolia a rozprávajú o Ježišovej láske vidieckym dievčencom a ženám a svojou dobrotou a láskou získavajú pre Ježiša ďalšie dievčence. A keď ich je dvadsať, postavia im občania ďalší drevený barak a z toho baraku tri zase odchádzajú na misijnú cestu a keď Ježišovou dobrotou a láskou získavajú dvadsať nových dievčeniec, stavia sa pre ne nový barak. A takto sa šíri nová rehoľa, ktorá je požehnaním pre krajinu, lebo jej členky učia vidiecke ženy nielen náboženstvo, ale učia ich čítať, písať, variť a šiť a poučujú ich o hygiene a ošetrovaní chorých. Ich počet stúpa na stovky a tisícky a hoci nemajú osobitné rúcho, iba na retiazke okolo hrdla medailu vzkrieseného Pána Ježiša s nápisom "Láska", ľudia ich majú veľmi radi, lebo vidia na nich, že prežívajú Ježišovu tichosť, pokoru, dobrotu a lásku, a tým priťahujú pohanských Indiánov ku Kristovej viere.
18.03.2005 | Čítanosť(2441)
Téma: Apoštolát / Mt 4, 12-23
27.06.2003 | Čítanosť(2180)
Apoštolát


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet