29.január 2020

     MENU

Úvod
Zoznam miestností
Zoznam tém


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    V každom normálnom človeku jestvuje prirodzená túžba po nadprirodzene, to je dnes bežné tvrdenie, ktoré našlo v teológii všetky svoje oprávnenia... Pod zámienkou však, že sa z nej neurobí otázka práva, moci, potreby, ani plánu, a tým menej požiadavky. Tento nadprirodzený božský život je zmyslom najvyššej túžby ľudstva.

~E. Masure~

27.06.2003 - kc (čítanosť2145 reakcie0)


Apoštolát

      Celá Cirkev je apoštolská, nakoľko zostáva cez nástupcov sv. Petra a apoštolov v spoločenstve viery a života so svojím počiatkom. Celá Cirkev je apoštolská, keďže „je poslaná“ do celého sveta; všetky údy Cirkvi, i keď rozličným spôsobom, majú podiel na tomto poslaní. „Kresťanské povolanie je svojou povahou aj povolaním na apoštolát“. „Apoštolátom“ sa nazýva „každá činnosť mystického Tela“, ktorého cieľom je „rozšíriť Kristovo kráľovstvo po celej zemi“.
       „Keďže zdrojom a prvopočiatkom všetkého apoštolátu Cirkvi je Kristus, ktorého poslal Otec“, je zrejmé, že plodnosť apoštolátu, tak ordinovaných služobníkov ako aj laikov, závisí od ich životného spojenia s Kristom. Podľa povolaní, výziev doby, rozličných darov Ducha Svätého aj apoštolát nadobúda najrozličnejšie podoby. Ale vždy je to láska, čerpaná hlavne v Eucharistii, „ktorá je akoby dušou všetkého apoštolátu“.

      Katechizmus Katolíckej cirkvi 863-864.© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet