1.december 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Lepšie je, keď vznikne pohoršenie, než by sme pravdu opustili.

~Tertulian ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť6940 reakcie0
(Share 763 1)


Téma: Pohrebný príhovor / Pohreb / Smrť

Myšlienky... 68/2000

       Pred objavením Ameriky bol na Gibraltare nápis: „NE PLUS ULTRA“ – čo znamená – ďalej už nič. Keď Kolumbus objavil nový svet, nápis bol zmenený. „NE“ bolo odstránené a nápis hlásal: „PLUS ULTRA“ – ďalej všetko.
       Pred vzkriesením Ježiša Krista smrť tvrdila: „NE PLUS ULTRA“. Ďalej už nič. Ale keď Kristus, ktorý za nás zomrel, vstal z mŕtvych, toto tvrdenie bolo vyvrátené. Teraz môžeme na každý hrob umiestniť nápis: „PLUS ULTRA“. Ďalej je všetko.
       Hoci myseľ človeka nie je schopná pochopiť večnosť a jej dary, môžeme veriť v prísľub – Boží prísľub – že je to niečo tak nádherné, že to prevyšuje akúkoľvek ľudskú skúsenosť či predstavu. Sväté písmo nás o tom ubezpečuje: „Milovaní, teraz sme Božími deťmi, a ešte sa neukázalo, čím budeme. Vieme však, že keď sa on zjaví, budeme mu podobní, lebo ho budeme vidieť takého, aký je.“(1 Jn 3, 2)
       Ako sa však máme pripravovať na večnosť?
       Istý slávny futbalový tréner raz napomenul hráča, ktorý povedal, že ich družstvo vyhrá, lebo „má vôľu vyhrať“, slovami:
       „Neklam sám seba! Vôľa vyhrať nie je hodná jedného haliera, ak za ňou nestojí žiadna príprava!“
       Pripravujeme sa na veľa vecí, ktoré očakávame v tomto živote. Ale pripravujeme sa na večnosť? F. Kettering, mozog General Motors, raz povedal: „Očakávam stráviť zvyšok života v budúcnosti, preto chcem teraz urobiť všetko preto, aby bola čo najlepšia.“
       Ako sa teda pripravovať na večnosť?
       Verme v nášho Pána Ježiša Krista! Staňme sa živými a aktívnymi údmi jeho mystického tela – Cirkvi! Urobme zmyslom svojho života poznať Krista, milovať ho a slúžiť mu! Potom, keď príde čas opustiť tento svet, odídeme s radostným očakávaním „PLUS ULTRA“. Všetkého! Radosti! Pokoja! Lásky! Nepredstaviteľnej slávy a nádhery! Toto všetko leží pred nami v nádhernej budúcnosti, ktorú náš nebeský Otec pripravil pre tých, ktorí ho milujú.
25.06.2003 | Čítanosť(4206)
Téma: Smrť
13.10.2003 | Čítanosť(3143)
Téma: Kristus / Smrť
25.06.2003 | Čítanosť(2112)
Téma: Smrť


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet