8.máj 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Tí, za ktorých sa modlíme, sú partnermi nášho neba. Už teraz sú s nami spojení nitkami Božej lásky.”


~KLAUS HEMMERLE~

20.06.2003 - Miron
čítanosť406 reakcie0
(Share 150 0)


Téma: Život

Myšlienky... 175/2002

      Veľké bloky vyťaženého mramoru čakali na svojich kupcov. Jeden blok sa dostal do rúk Michelangela, ktorý z neho vytesal nádhernú sochu – Pietu. Táto socha svojou krásou oslovuje ľudí až po dnešok. Druhý blok sa dostal do rúk remeselníka, ktorý z neho narezal dlaždice. A stavbári nimi vyložili podlahu rímskeho verejného záchodu.
      Ten istý materiál a také odlišné použitie. V rukách umelca sa stal nádherným dielom a v rukách remeselníka obyčajným stavebným prvkom. Mramor si však nemohol vybrať.
      My však nie sme kus neživého kameňa. My si môžeme vybrať, komu zveríme svoj život. A je isté, že keď ho zveríme do rúk nebeského Umelca, urobí z neho úžasné dielo.
      Keď si Pán vyvolil dvanástich apoštolov (pozri: Mt 10, 1-4), nevyberal spomedzi vznešených a slávnych ľudí. Vybral si spomedzi tých, ktorí opustili všetko, aby ho nasledovali. Zaiste neboli ideálni. Mnoho toho nechápali, nechýbali ani pochybnosti a pády. Ale svoj život nechali v Božích rukách. Až na Judáša, ktorý zradil. Dnes týmto apoštolom dávame prívlastok – svätí. Boh z ich obyčajných životov vytvoril niečo nádherné. A po apoštoloch nasleduje nespočitateľný zástup ľudí, ktorí podobne vložili svoj život do Božích rúk a ochotne sa dali formovať Božou milosťou.
      My si tiež môžeme vybrať, komu zveríme svoj život. Môžeme ho vložiť do rúk nejakého súčasného myšlienkového prúdu alebo štýlu života, ktorý ponúka dnešný svet. Výsledok však nikdy nebude taký nádherný, ako v prípade, keď svoj život vložíme do rúk nebeského Umelca.
27.05.2011 | Čítanosť(4845)
Téma: Istota / Človek / Život
04.08.2004 | Čítanosť(1923)
Téma: Životná príležitosť
26.06.2003 | Čítanosť(3348)
Život – zmysel života


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet