4.jún 2020

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Život vám bol daný Bohom, aby ste ho pužívali v prospech ľudstva, aby ste svojimi schopnosťami rozvíjali schopnosti našich bratov.

~Giuseppe Mazzini~

20.06.2003 - Miron
čítanosť397 reakcie0
(Share 167 1)


Téma: Duchovný život / Mať „iskru v oku“

Myšlienky... 57/2000

       Stretli ste už niekoho, kto mal iskru v oku? Myslím tým ten okamih, kedy ste sa pýtali sami seba: „Čo dobrého sa mu prihodilo, že tak žiari?
       Včera večer som strávil s mojím priateľom, ktorý má takú „iskru v oku“. Priam žiaril. Čo sa mu stalo? Stretol sa s Bohom.
       Ale poďme trošku dozadu. Môj priateľ je úspešný podnikateľ. Za rok zarobí toľko, čo ja za celý svoj život. Má veľký organizačný talent, dokáže odhadnúť situáciu. Chce to najlepšie, chce byť úspešný.
       Čo sa však stalo? Boh sa ho dotkol a on odpovedal na toto dotknutie a zmenil svoj život. Zredukoval svoje podnikateľské aktivity, upustil od mnohých plánov. Začal tráviť viac času s rodinou. Doteraz Boh na neho čakal, teraz on čaká na Boha.
       Vždy bol správnym človekom, ale teraz... Večer som sa nedostal ani k slovu. Nemohol sa zastaviť v rozprávaní o tom, čo Boh urobil a robí v jeho živote.
       Mal iskru v oku.
       To je asi to, čo od nás Boh chce. Boh chce, aby sme žiarili v tomto svete. Aby náš vzťah bol taký intímny, taký silný, taký plný lásky, aby to na nás bolo až vidieť. Aby sa ľudia pýtali sami seba pri stretnutí s nami: „Čo dobrého sa mu prihodilo?“
       Viete, aký efekt malo moje včerajšie stretnutie s človekom, ktorý mal „iskru v oku“? Keď som ráno vstal, pocítil som veľkú túžbu modliť sa viac. Túžil som dostať sa bližšie k Bohu. Túžil som byť človekom, ktorý má „iskru v oku“.        (Drewe Zanki, Man with sparkle in his eye)
27.05.2011 | Čítanosť(4926)
Téma: Človek / Duchovný život
27.06.2003 | Čítanosť(3476)
Duchovný život


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet