12.august 2020

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Nevyžeň zo seba nešľachetnými činmi takého vznešeného obyvateľa, neskláňaj znova šiju do diablovho otroctva; veď tvojou výkupnou cenou je Kristova Krv.

~sv. Gregor Veľký~

20.06.2003 - o. Mgr. Jozef Matejovský
čítanosť3277 reakcie0
(Share 618 2)


Téma: Kňaz / Večnosť / Zodpovednosť

Myšlienky... 83/2002

      Minule som sa rozprával s jedným lekárom, primárom interného oddelenia. Samozrejme, reč bola aj o chorobách a utrpení. On sa vtedy veľmi snažil pomôcť jedného mladému mužovi (45 ročnému), otcovi rodiny, ktorý bol po infarkte v kritickom stave. Zháňal vrtuľník, aby ho mohol dať rýchlo previesť na lepšie vybavené pracovisko.
      Zhodli sme sa na tom, že kňazské a lekárske povolanie majú spoločné to, že sa často stretávajú s bolesťou a utrpením. Okrem iného mi povedal: „No vy, kňazi, máte jednu výhodu. Nemáte, čo pokaziť, a preto vám pozostalí nemôžu nič vyčítať. Kdežto nám, lekárom, vyčítajú hocičo, ba prichádza aj mnoho anonymov.“
      V prvej chvíli sa mi zdalo, že má úplnú pravdu. Až doma, keď som o tom premýšľal, som si uvedomil, že keď niečo „pobabreme“ my kňazi a zapríčiníme záhubu nejakej duše, tá duša nám to síce vyčítať nebude, no neviem, čo v takomto prípade poviem pred Božou tvárou, keď sa bude treba zodpovedať za svoj kňazský život.
      Cez ten rozhovor mi Boh pripomenul moju ľudskú slabosť a zároveň veľkú zodpovednosť, ktorú som na seba prijal vo chvíli kňazskej vysviacky. Preto ho prosím o dar múdrosti a bázne Božej, aby som dokázal tak žiť a učiť mne zverených veriacich, aby z nich nik večne nezahynul.
18.09.2003 | Čítanosť(1662)
Téma: Kňaz / Svedectvo
18.09.2004 | Čítanosť(1601)
Téma: Hriech / Kňaz / Súd
25.06.2003 | Čítanosť(1372)
Téma: Kňaz


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet