21.jún 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Kto sám seba klame a načúva vlastnej lži, dôjde k tomu, že už nerozozná nijakú pravdu ani v sebe, ani okolo seba a následkom toho nectí si ani seba, ani iných.”

~FIODOR M. DOSTOJEVSKIJ ~

05.02.2010 - Miron
čítanosť1395 reakcie0
(Share 344 0)


Téma: Poznanie / Sväté písmo / Biblia

Myšlienky... 37/2010

      Cestou z dovolenky sme našli nocľah v malom hotely pri jazere. Recepčný mi povedal: „Máte izbu s pekným výhľadom.“ Nevideli sme však nič. Bola už tma. Keď sme na svitaní vstali, mohli sme vidieť obrysy budov na brehu jazera. Čím viac svetla pribúdalo, tým viac detailov sa začalo odhaľovať. Pred odchodom sme sa už mohli kochať výhľadom na celé rekreačné stredisko pôvabne zasadené do krásy okolitej prírody.
      Niečo podobné sa odohráva pri štúdiu Božieho slova. Pamätám si muža, ktorý zo začiatku odmietal pozvanie do spoločenstva, ktoré sa venovalo štúdiu Biblie. „Načo mi to bude?... To bude nuda...“ argumentoval. Na naliehanie priateľov sa však podvolil. Postupne začal žasnúť nad detailmi, ktoré objavoval pri štúdiu a horlivo sa snažil pochopiť stále viac.
      Po niekoľkých rokoch sám začal viesť malú skupinku záujemcov o poznanie Božieho slova. Na prvom stretnutí im povedal: „Boh nikdy predo mnou nič neskrýval... Potreboval som iba trocha svetla, aby som to mohol vidieť. Štúdium Svätého písma bolo pre mňa tým svetlom...“

YouTube – homily-service.

06.10.2003 | Čítanosť(808)
Téma: Boh / Poznanie / Skutok
25.06.2003 | Čítanosť(725)
Téma: Poznanie
25.06.2003 | Čítanosť(699)
Téma: Poznanie


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet