16.jún 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Milovať nejakého človeka znamená vytvoriť pre neho priestor budúcnosti.

~G. Marcel ~

05.02.2010 - Miron
čítanosť520 reakcie0
(Share 173 0)


Téma: Rozhodovanie

Myšlienky... 34/2010

      V jedno horúce leto v Texase sa desaťmesačné dievčatko ocitlo v nedobrovoľnom väzení. Bolo uväznené v zaparkovanom aute, ktoré sa nešťastnou náhodou uzamklo, keď jej matka a teta kupovali občerstvenie v blízkom stánku. Teplota v aute bola vysoká, bábätko plakalo, ženy hystericky pobehovali okolo auta zatiaľ čo predavač zo stánku sa pokúšal drôtom otvoriť auto. Nedarilo sa mu to dlhý čas. Dievčatko plakalo z plných pľúc, tváričku malo až purpurovú... Vtedy sa pri aute pristavilo nákladné auto. Keď vodič zistil, čo sa stalo, vytiahol z nákladiaka kladivo a jednou ranou rozbil bočné okno na aute, aby vyslobodil bábätko.
      Neskôr vo svojom rozprávaní pre noviny povedal: „Tie ženy boli na mňa trochu nahnevané, že som rozbil okno. Ale ja som sa v tej chvíli rozhodoval, čo je dôležitejšie: okno alebo bábätko...“
      Väčšina našich rozhodnutí nie je medzi tým, čo je triviálne a čo je dôležité. Väčšina našich rozhodnutí je zvyčajne výsledkom voľby medzi tým, čo je dôležité viac a čo je dôležité menej. Preto je rozhodovanie niekedy dosť zložité. Niekedy váhame... Poznanie Božieho slova nám však pomáha rozoznať, čo by malo byť našou prioritou. Toto poznanie prekonáva váhavosť a vedie k rýchlym a správnym rozhodnutiam.

YouTube – homily-service.

05.02.2010 | Čítanosť(216)
Téma: Rozhodovanie


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet