16.jún 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Nestačí mať lásku v srdci a na perách. Musí prejsť do činov, lebo iba vtedy je dokonalá, keď v srdciach tých, ktorých milujeme, vzbudzuje lásku.”

~sv. Vincent de Paul ~

05.02.2010 - Miron
čítanosť1757 reakcie0
(Share 338 0)


Téma: Kresťanstvo

Myšlienky... 33/2010

      Nová učiteľka postrehla, že v škole je veľa žiakov, ktorí sa učia hrať na rôzne hudobné nástroje. Prišla teda z myšlienkou založiť školský orchester. Prihlásilo sa veľa žiakov a prvé skúšky ukazovali, že to bol krok správnym smerom. Riaditeľ školy bol týmto projektom nadšený a hneď zorganizoval školský koncert. Učiteľka sa mu to snažila vyhovoriť: „Ešte len začíname... Ešte potrebujeme veľa skúšania, aby sme mohli vystúpiť...“ Riaditeľ bol však neoblomný.
      Učiteľka a žiaci teda usilovne cvičili. Tesne pred vystúpením učiteľka povedala mladým hudobníkom: „Ak niekto z vás nie je si istý svojím partom, tak iba predstierajte, že hráte.“ Opona sa zdvihla a učiteľka dirigentskou paličkou dala pokyn na začatie skladby. No darmo mávala. Neozval sa žiaden tón. Všetci iba predstierali, že hrajú...
      Niekedy sa niečo podobné odohráva aj v živote kresťanov. Vieme ako by mala znieť „hudba nášho života“, ale nie sme si istí sami sebou. Predstierame, že „hráme....“ Predstierame kresťanský život, pretože sa ho bojíme žiť naplno. Necítime sa ešte na to... Cítime, že ešte potrebujeme čas na prípravu... To je pravda. Celý život sa musíme učiť, čo znamená byť kresťanom. Porastieme však iba vtedy, keď sa budeme pokúšať žiť kresťanstvo hneď teraz a naplno vzhľadom na naše schopnosti. Je to lepšie - hoci aj zaznie niekoľko falošných tónov – než byť ticho.

YouTube – homily-service.

27.05.2011 | Čítanosť(3960)
Téma: Kresťanstvo
05.02.2010 | Čítanosť(2953)
Téma: Kresťanstvo / Svedectvo /
30.12.2004 | Čítanosť(2152)
Téma: Kresťanstvo / Svedectvo
18.01.2010 | Čítanosť(1854)
Kresťanstvo


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet