16.jún 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Umelec, ktorý má pevnú vieru a žije životom hodným kresťana, bude konať pod inšpiráciou lásky Božej a uplatní dary, ktoré dostal od Stvoriteľa v službe náboženstva pomocou farieb, rysov alebo zvukov a harmónie. Takto vynaloží všetko úsilie, aby vyjadril a podal pravdy, ktoré pozná a nábožnosť ktorú má, s takou obraznosťou, s takým kúzlom a s takou lahodnosťou, že toto posvätné prevádzanie umenia bude pre neho akoby bohoslužobným a náboženským úkonom, a významne povzbudí ľud, aby vyznával vieru a pestoval nábožnosť.

~Pius XII.~

05.02.2010 - Miron
čítanosť660 reakcie0
(Share 226 0)


Téma: Hriech

Myšlienky... 31/2010

      Dvaja malý súrodenci Johnny a Sally išli na prázdniny k starým rodičom. Starý otec mal pre vnuka malý darček: prak, ktorý sám vyrobil. Johnny prvý deň strávil vonku a učil sa narábať s prakom. No darmo sa snažil, terče, ktoré si pripravil, neustále míňal. Celý namrzený sa vracal do domu starých rodičov. Na dvore zbadal veľkého káčera. Natiahol prak a vystrelil. A prvý krát sa trafil. No káčer ostal na zemi mŕtvy. Johnny sa rýchlo poobzeral, či to niekto videl. Videla to iba sestra a tá sľúbila, že to nikomu nepovie. Káčera schovali a išli na večeru.
      Keď sa stará mama spýtala kto jej pomôže s riadom, Sally rýchlo povedala: „Johnny rád pomôže!“ Johnny prikývol, pretože si uvedomil, že sestra inak vyzradí jeho tajomstvo. Ale nezostalo iba pri umývaní riadu. Sestra ho doslova terorizovala niekoľko nasledujúcich dní, kedy jej musel všetko robiť po vôli. Johnny to nakoniec nevydržal a priznal sa starej mame, že zabil káčera.
      „Ja viem,“ povedala a objala ho. „Videla som to z okna. Ale pretože ťa mám rada, tak som ti hneď odpustila... Iba som bola zvedavá, ako dlho necháš Sally, aby z teba robila svojho osobného sluhu.“
      Hriech nás zotročuje – pokánie prináša slobodu.

YouTube – homily-service.

25.06.2003 | Čítanosť(5185)
Téma: Hriech
26.08.2003 | Čítanosť(2123)
Téma: Hriech / Maličkosti
04.10.2003 | Čítanosť(2529)
Hriech


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet