16.jún 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Boh chce radšej teplým vánkom prebudiť srdce, než ho zničiť búrkou a zemetrasením.

~A. Deissler~

27.01.2010 - Miron
čítanosť972 reakcie0
(Share 374 0)


Téma: Nedeľa márnotratného syna / Lk 15, 11-32

Myšlienky... 24/2010

      Mladý muž, ktorý sa domáhal svojho podielu na dedičstve, nemal ani potuchy, ako by mohol skončiť. Jeho plány pre život boli dokonalé, jeho sny nádherné, jednoducho budúcnosť bola vyzerala oveľa lepšie než ta, čo mu ponúkal otec. Vydal sa na cestu, ktorá viedla k stroskotaniu.
      Neprišlo to však hneď. Mladý muž klesal na dno svojej biedy postupne. A čím hlbšie klesal, tým ťažšie bolo pre neho pripustiť, že sa mýlil.
      Otec rešpektoval jeho rozhodnutia. Neochraňoval ho pred očakávanými dôsledkami jeho nerozvážnosti. Dovolil mu naplno zakúsiť následky jeho bláznovstva. Keď sa však syn vracia v celej svojej biede, otvára svoju náruč, prijíma ho späť do domu a raduje sa z jeho návratu.
      Keď sa rozhodneme nasledovať svoje túžby porušením Pánových prikázaní, začíname pomaly klesať. Tento pád sa len ťažko dá hneď postrehnúť, ale s odstupom niekoľkých týždňov, mesiacov či rokov, môžeme dôsledky vidieť veľmi zreteľne. Nemôžeme vyčítať Bohu, že nám nezabránil v uskutočňovaniu našich útekov z otcovského domu. Boh rešpektuje našu slobodu a dvere domov pre nás ostávajú stále otvorené.
      Je len na nás, či budeme mať odvahu priznať svoje pochybenia skôr, než dopadneme na samé dno biedy. Každopádne máme vždy šancu sa vrátiť. Možno trochu doráňaní, ale o niečo múdrejší...

YouTube – homily-service.

12.06.2003 | Čítanosť(2809)
Lk 15, 11-32
12.06.2003 | Čítanosť(2220)
Lk 15, 1-10


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet