16.jún 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Chudobní duchom sú tí, ktorí si plne uvedomujú svoju duševnú chudobu, nedokonalosť vlastnej duše, nepatrnosť dobra, ktoré je v nás všetkých, mravnú biedu, v ktorej je väčšina z nás... Teda tí, ktorí uznávajú svoju biedu a trpia ju preto, aby získali pravé kráľovstvo, ktorým je dokonalosť, stanú sa svätými, ako je svätý Boh, a ich bude nebeské kráľovstvo.

~Giovanni Papini ~

27.01.2010 - Miron
čítanosť874 reakcie0
(Share 301 0)


Téma: Nedeľa márnotratného syna / Lk 15, 11-32

Myšlienky... 22/2010

      To, že Boh neporovnáva svoje deti, dokážeme prijať len veľmi ťažko. Žijeme vo svete, ktorý posudzuje ľudí a má svoje meradlá na stanovenie úspešnosti či neúspešnosti jednotlivca. Vnímame ľudí ako inteligentných a menej inteligentných, na krásnych a menej krásnych, na zručných a menej zručných a myslíme si, že láska musí robiť to isté.
      Keď počujeme, že niekto je chválený, nie je ťažké prepadnúť pocitu menejcennosti – v tom lepšom prípade. Keď vidíme ako ľudia dostávajú ocenenia, trofeje, vyznamenania, nemôžeme sa vyhnúť otázke: prečo sa toto nedostalo aj mne.
      Vyrastáme vo svete naplnenom rôznymi meradlami a štatistikami a vedome i nevedome skúšame zaujať v týchto hodnoteniach čo najvyššie miesto.
      Sme ako ten starší brat z podobenstva, ktorý premrhal veľmi veľa radosti zo života len preto, že sa chcel porovnávať so svojím mladším bratom.
      Boh neporovnáva svoje deti. Hoci rozumom môžeme túto pravdu prijať, na citovej úrovni ju prijímame len veľmi ťažko. Ale stojí za to sa o to pokúšať...

YouTube – homily-service.

12.06.2003 | Čítanosť(2809)
Lk 15, 11-32
12.06.2003 | Čítanosť(2220)
Lk 15, 1-10


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet