21.jún 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Boh kresťanov je Bohom premien: keď mu odovzdáte svoju bolesť, získate pokoj, a keď mu dáte svoje zúfalstvo, dostanete nádej.”

~SV. PÁTER PIO~

22.11.2006 -
čítanosť1124 reakcie0
(Share 292 0)


Téma: Lk 15, 20

Archív

      Príbeh márnotratného syna je príbehom o veľkej prehre a strate, o prekvapujúcej vnútornej premene, ktorá je úzko spätá práve s prehrou a neúspechom. Je to príbeh o prijatí neúspechu a vyrovnaní sa s ním. O „nehodení flinty do žita“, o nevzdávaní sa. Je to príbeh tých, ktorí to už skúsili inak, bez záväzkov a bez autority, a ktorí na konci tejto cesty našli otvorenú náruč cirkvi, ktorá bola pripravená na ich prijatie a z ich návratu sa úprimne a spontánne radovala. Nie je to rozprávka. Len na mne záleží, či sa bude mať kam vrátiť môj brat (syn, dcéra, žena...), ktorý si pokazil život a nevie si rady.
      Otec svojho mladšieho syna nehľadá, ale očakáva ho a ide mu v ústrety. Beží mu oproti a nehodlá nijako vychutnať jeho poníženie. Nepripomína krivdu a nevymeriava dlhy. Bez zbytočných scén vracia tak svojmu zničenému synovi ľudskú podobu.
      Stretnutie Boha s človekom je možné len tam, kde človek sám seba vníma ako syna, ktorý prehral, sklamal, je zranený, vyčerpaný a ktorému nezostáva v živote iná nádej. K Otcovi sa však vracia iný syn, než od neho odišiel. Syn, ktorý si už vôbec nič nenárokuje - ba ani svoje synovstvo, nekalkuluje, nechce mať zo stretnutia prospech a úžitok. Syn, ktorý už nič nemá a spolieha sa len na Otcovu lásku. Syn, ktorý o sebe stratil ilúzie a premárnil život, má jedinú túžbu - byť s Otcom.

12.06.2003 | Čítanosť(2809)
Lk 15, 11-32
12.06.2003 | Čítanosť(2221)
Lk 15, 1-10


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet