16.jún 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Teraz chápem, že pravá dobročinná láska spočíva v znášaní všetkých chýb našich blížnych, v tom, že sa nečudujeme ich slabostiam a že sa poučíme aj z ich najmenších čností. Ale spoznala som zvlášť to, že dobročinná láska by nemala zostať uzavretá vo vnútri našich sŕdc, lebo nik nezažne lampu a nepostaví ju do kúta ani pod mericu, ale postaví ju na svietnik, aby tí, čo vchádzajú, videli svetlo. Zdá sa mi, že toto svetlo znamená dobročinnú lásku, ktorá má osvecovať a potešovať nielen tých, ktorých najviac milujem, ale aj všetkých tých, ktorí sú náhodou v dome.

~sv. Terézia z Lisieux~

22.11.2006 -
čítanosť1022 reakcie0
(Share 284 1)


Téma: Lk 5, 22

Archív

      Ježiš vie o ich myšlienkach tak, ako vidí vieru nosičov. Ochrnutý paralytik prestáva byť v tejto chvíli v strede Ježišovej pozornosti. Stáva sa len demonštráciou správnosti farizejského podozrenia, že Ježiš je skutočne hriechy odpúšťajúci Bon. Oni dobre rozumeli tomu, kto to Ježiš je, ale snažia sa jeho konanie už vopred interpretovať nepriaznivo a negatívne.
      Fakt, že sa na nich Ježiš obracia, znamená, že tí, ktorí sú chorí oveľa vážnejšie a potrebujú uzdravenie, a ani o tom nevedia, sú zbožní veriaci. Tí veriaci, ktorí môžu zmariť putovanie za Kristom, lebo prišli celú situáciu posúdiť, rozumejú všetkému lepšie a k všetkému majú čo povedať bez toho, aby ich na to niekto vyzval. Oni sú vážnejšou prekážkou ako dav divákov.
      Vážnosť ich ochorenia je daná tým, že to, čoho boli účastníkmi, im na ceste viery nebolo vôbec nič platné. Ich prístup k Ježišovi nás nemá inšpirovať, aby sme ich napodobňovali, nemá byť ani ospravedlnením nášho posudzovania a hodnotenia - hoci aj ich samotných. Oni nám však o nás niečo dôležité prezrádzajú, a tak v nás podnecujú pokánie.

12.06.2003 | Čítanosť(3053)
Lk 5, 1-11
12.06.2003 | Čítanosť(2925)
Lk 5, 27-39
12.06.2003 | Čítanosť(2625)
Lk 5, 12-16


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet