21.jún 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Žijúca bytosť nie je uskutočnenou myšlienkou raz navždy. Je myšlienkou, ktorá sa uskutočňuje, ideou, ktorá riadi životný vývoj. Bergsonov "životný rozmach" nie je plodom predstavivosti filozofa. Je vysvetlením stále viac vyvinutejších foriem, ako nám ukazujú dejiny sveta.

~Joly~

15.11.2006 -
čítanosť959 reakcie0
(Share 251 0)


Téma: Mk 15, 39

Archív

      Ježiš vzal na seba naše hriechy, stotožnil sa s nami. Bol to môj a tvoj hriech, ktorý zabil Krista. Len vďaka jeho obeti môžeme žiť.
      Keď rímsky stotník videl, akým spôsobom Ježiš zomrel, vyriekol: „Tento človek bol naozaj Syn Boží.“ Celé Marekovo evanjelium bolo napísané preto, aby to doložilo. Hlavnou otázkou vždy bolo, kto je Kristus. Život prinášal mnoho zápletiek. Marek však na kľúčových miestach svojho evanjelia svedčí, že Ježiš je Boží Syn. Nie mnohí z vyvoleného národa to rozpoznali už počas Ježišovho života. Tu stojí pohan, ktorý vidí ďalej než mnohí iní. Rodí sa v ňom viera. Vyznáva, že ten chudobný tesár z Nazaretu je skutočne Boží Syn. Ostatní videli v Ježišovi zločinca alebo vzbúrenca, iní svoju ohrdnutú nádej v politických ambíciách. Stotník v ňom však videl Božieho Syna. To, čo videl a počul, ho presvedčilo.
      Koho v Kristovi spoznávaš ty? Kým je pre teba?
      “Niekedy musí človek navždy zmĺknuť, aby mu bolo dopriate sluchu.“ S. J. Lee

12.06.2003 | Čítanosť(2265)
Mk 15, 33-47
12.06.2003 | Čítanosť(1964)
Mk 15, 1-32


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet