29.január 2020

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Lebo ten, ktorý sa z nej narodil, je pravým Bohom, tak aj ona je opravdivou Bohorodičkou, ktorá porodila pravého Boha, ktorý z nej prijal telo... Preto je slušné a správne, že ju voláme svätou Máriou – Bohorodičkou. A toto pomenovanie vyjadruje celé tajomstvo Božieho spasenia. Ak Mária je Bohorodička, vtedy ten, ktorý sa z nej narodil, je pravý Boh a človek.

~sv. Ján Damascenský ~

01.03.2006 - Miron
čítanosť604 reakcie0
(Share 220 0)


Téma: Pondelok po nedeli o Tomášovej / Sk 3, 19-26

Myšlienky... 50/2006

       „Kajajte sa teda, obráťte sa, aby sa zotreli vaše hriechy“ (Sk 3, 19). Táto výzva svätého apoštola Petra zhromaždenému ľudu patrí aj nám. Veď kto z nám môže povedať, že je bez hriechu?
      Sme vďační za sviatosť zmierenia a je dobré, ak k nej často pristupujeme. Nemalo by nám však uniknúť, že k platnej sviatosti zmierenia patrí okrem ľútosti aj náprava zavinenej škody, nech už sa týka majetku alebo cti blížneho.
      Keď Abimelech uniesol do svojho háremu Abrahámovú manželku Sáru, mysliac si, že je to jeho sestra, Boh mu vo sne prikázal, aby ju vrátil. Abimelech tak hneď urobil a pridal aj 16 a pol kila striebra, len aby sa zmieril s Abrahámom a jeho Bohom (porov. Gn 20).
      Pohanský Abimelech nám takto dal príklad pokánia. Nielen uznať a vyznať svoj hriech, ale nahradiť zavinenú škodu.
      Nie vždy sa dá presne povedať, v čom má spočívať táto náhrada – zvlášť ak ide o škody spôsobené na cti blížneho. Pokiaľ však to so svojím pokáním myslíme vážne, určite nájdeme ten správny spôsob ako túto ujmu nahradiť.

      Týždeň po nedeli o Tomášovi

12.06.2003 | Čítanosť(1649)
Sk 3, 1-26


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet