8.august 2020

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Musíme upriamiť svoj pohľad na Ježiša, a ak budeme pracovať s ním, dokážeme omnoho viac. Máme strach a stále sa ponáhľame, lebo sa snažíme pracovať sami, bez Ježiša.”

~MATKA TERÉZIA~

27.04.2004 - Miron
čítanosť3031 reakcie0
(Share 560 1)


Téma: Duchovný život / Kríza / Ž 77

Myšlienky... 58/2004

      V roku 1970 si Ronald Dunn začal zaznamenávať do notesa všetky prípady vypočutých modlitieb i zvláštne Božie požehnania, ktoré v živote pocítil. Po nejakom čase však notes stratil a našiel ho až po niekoľkých rokoch, v čase, keď prechádzal krízou v duchovnom živote. Listoval už v zožltnutých stránkach a každý jeden zápis mu pripomínal Božiu dobrotu, ktorú zakúsil v tej ktorej situácií. Vyprahnutosť, ktorá sa v poslednom čase usalašila v jeho srdci pomaly ustupovala vďačnosti, úžasu a novému odhodlaniu. Pripomenutie si Božej dobroty v ňom nanovo rozdúchalo vyhasínajúce ohnisko lásky k Spasiteľovi. Od tej doby svedčí o svojej skúsenosti a povzbudzuje bratov a sestry, aby si podobne zaznamenávali Božie požehnania, ktoré prijali vo svojom živote. „Tento zoznam,“ hovorí, „nielenže nás bude viesť k neustálemu vzdávaniu vďaky, ale v tých «zamračených dňoch» bude pre nás zdrojom nového povzbudenia a posilnenia.“ (http://groups.yahoo.com/group/sermon_on_the_net/)
      Žalmista nás povzbudzuje k tomu istému. Žalm 77 vznikol v čase bližšie nešpecifikovanej národnej pohromy a utrpenia a v prvej polovici vnímame bezradnosť a skleslosť žalmistu: „Vari Boh zavrhuje naveky a viac sa nezmiluje? Vari je navždy koniec jeho dobrote, prestalo jeho slovo z pokolenia na pokolenie?“ (Ž 77, 8-9). No zrazu sa žalm mení. Žalmista začína spomínať na Pánove diela. Nechce podľahnúť utrpeniu prítomnosť, preto sa povzbudzuje spomienkou na prejavy Božej dobroty a sprevádzania. Nie je na škodu prečítať si celý Žalm 77...
      Sväté písmo, ale i skúsenosť jedného z nás, nám dáva ten istý návod. Skúsme si ho teda osvojiť.

      Inšpirácie: Ž 77
      Kartotéka: Duchovný život / Kríza / Ž 77
27.05.2011 | Čítanosť(4931)
Téma: Človek / Duchovný život
27.06.2003 | Čítanosť(3486)
Duchovný život
10.10.2003 | Čítanosť(1252)
Ž 77


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet