21.október 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Ak je Ježiš pribitý na jednej strane kríža, potom na druhej strane je naše miesto.”

~CHIARA LUBICHOVÁ ~

15.07.2003 - Miron
čítanosť4651 reakcie0
(Share 735 0)


Téma: Hriech / Odpustenie / Vina / Mt 9, 1-8

Myšlienky... 162/2003

AI      Jeden z nepríjemných pocitov, ktorý sprevádza život človeka, je pocit viny. Nenašli by sme azda nikoho, komu je tento pocit cudzí. Pocit viny, ktorý nasleduje po zlom skutku je často veľkým bremenom.
KE      Ježiš je preto pre každého z nás veľkou nádejou, pretože prišiel, aby nás zbavil bremena hriechu a viny.
DI      Náš Spasiteľ ma1 ľudí zranených hriechmi obzvlášť v láske. Dokonca mu niektorí vyčítali, že prijíma hriešnikov a jedáva s nimi. nepochopili túžbu Božského Srdca, ktoré chce priviesť k spáse všetkých ľudí a dáva šancu i tým najhriešnejším. Dalo by sa povedať, že práve tých najnehodnejších najviac zahŕňa svojou pozornosťou. Sväté písmo o tom svedčí na mnohých miestach.
      Márnotratnému synovi sa dala prednosť pred cnostným bratom. Stratenú ovečku si vzal dobrý pastier na ramená a deväťdesiatdeväť ostatných nechal na poli. Stratený a znovu nájdený peniaz bo1 príležitosťou na oslavu. Spasiteľ umýva nohy apoštolom, priateľsky sa správa k ženám, ktoré národ nenávidí, zasahuje na obranu cudzoložnice, aby nebola ukameňovaná. Božie milosrdenstvo sa najviac prejavuje tam, kde je najviac biedy. Bohu záleží na každom človeku.
PAR      Najväčší hriešnici sú často najlepšie pripravení k obráteniu. Sú si vedomí svojej nehodnosti i viny a ostro cítia prázdnotu vo svojom vnútri. Neúnavne hľadajú niečo, čo by naplnilo túto prázdnotu. A potom stačí jeden okamih, v ktorom spoznajú Božie milosrdenstvo, aby sa navždy pevne primkli k Bohu. Pozrite len na apoštola Matúša, či Máriu Magdalénu alebo apoštola Pavla – bývalého prenasledovateľa kresťanov.
      Nebezpečenstvo však hrozí tým, ktorí si myslia, že sú spravodliví. Predstava určitej bezúhonnosti pred Bohom, ktorú prináša pýcha života. Je to veľká bariéra. Takýto človek si myslí, že je pri Bohu, pritom ale iba živorí, stavia si vzdušné zámky a len s námahou sa núti k láske k Bohu. V takejto situácií môže byť hocikto z nás.
      Je preto potrebné mať vždy pred očami Kristov kríž. Vtedy veľmi vynikne čo je v nás najhoršie, pretože ukazuje, čo dokáže hriech spôsobiť láske a dobrote. Dá však vyniknúť i tomu, čo je v nás najlepšie, pretože názorne ukazuje, čo dokáže urobiť láska pre hriech - totiž odpustiť. Jediný úprimný pohľad na ukrižovaného Krista zaplaví svetlom našu dušu a odhalí pravdu o našom vzťahu k Bohu. Preto svätci tak často a radi rozjímali o Kristovom utrpení, pretože kríž búra bariéru medzi človekom a Božím milosrdenstvom, ktorú splodila pýcha života.
MY      Jedna loď sa potápala. Cez chodby bežal námorník a reval: „Všetci na palubu! Loď sa potápa!“ Bežal aj okolo kuchyne. Kuchár tam kľudne piekol kurčatá a povedal: „Musím najprv urobiť svoju prácu!“ A potom sa potopil aj so svojimi kurčatami.
      Božie milosrdenstvo nás volá k obráteniu. Boh nám chce odpustiť a tak nám darovať nový život, aby sme mu úplne patrili. Mnohokrát sa však podobáme tomuto kuchárovi, ktorý chcel najprv dokončiť svoju prácu. Nereagujeme na Božie volanie k obráteniu. Veď máme toľko povinností...
      Boh nám však svoje odpustenie neustále ponúka. Božie milosrdenstvo sa prejaví až vtedy, keď začneme ľutovať, že sme pošliapali svoj vzťah k Bohu.
ADE      Zahľaďme sa dnes, zajtra, každý deň na kríž, kde je ukrižovaná Láska. Pouvažujme nad tou golgotskou tragédiou, aby sme zbúrali tú bariéru, ktorá je medzi nami a Božím milosrdenstvom. Tak budeme schopní uznať svoju nehodnosť a urobiť rozhodný krok k obráteniu. A náš nebeský Otec, bohatý na milosrdenstvo, nás zbaví bremena našich vín láskyplným odpustením. Amen.

      Inšpirácie – Mt 9, 1-8
25.06.2003 | Čítanosť(5217)
Téma: Hriech
26.08.2003 | Čítanosť(2132)
Téma: Hriech / Maličkosti
12.06.2003 | Čítanosť(4102)
Mt 9, 1-8
04.10.2003 | Čítanosť(2538)
Hriech
23.08.2003 | Čítanosť(2466)
Odpustenie


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet