5.február 2023

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Nemôžeme byť ako loď, ktorá už absolvovala veľa ciest, vyviazla z mnohých búrok, ale v prístave narazila na skalu a potopiac sa prišla o všetky poklady na palube; kto po mnohej námahe neodmietne pokušenie pochvaly, rozbíja sa v samotnom prístave.

~sv. Ján Zlatoústy~

20.06.2003 - Miron
čítanosť949 reakcie0
(Share 308 0)


1 Kor 3, 18-23

Príhovor

      Pre kresťana je veľmi dôležitý živý a hlboký vzťah k Ježišovi. Týmto vzťahom sa meria kvalita kresťanského života i svedectva.
      Živé spojenie človeka s Kristom prináša pravú slobodu, ktorá vytvára správne vzťahy k ostatnému stvorenému svetu. V žití tejto slobody nie je možné, aby človek pohŕdal. alebo priľnul k ľuďom či veciam.
      V živote korintskej cirkvi sa objavili jasné známky pestovania kultu osobnosti. Rôzne skupiny hovorili: ja som Pavlov, ja Apollov,... Preto im Pavol adresuje slová: „Veď všetko je vaše: či Pavol alebo Apollo, Kéfas, svet, život i smrť, prítomnosť i budúcnosť -- všetko je vaše, ale vy ste Kristovi a Kristus Boží.“ Tým chce povedať: oni sú tu pre vás, kvôli vám, ale ich poslanie je služobné. Celé stvorenstvo však patrí Kristovi a smeruje k nemu ako ku svojmu poslednému cieľu.
      Toto si musíme uvedomiť a o tomto rozjímať: patrím Kristovi a k nemu smerujem. Z tohto sa rodí pravá sloboda kresťana, v ktorej dokáže všetkých ľudí milovať bez rozdielu bez toho, aby k ním priľnul, a užívať múdro veci tohto sveta bez toho, aby ho ovládali. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(2031)
1 Kor 3, 1-21


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet