5.február 2023

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Sväté písmo hovorí tak, že svojou veľkosťou vysmeje pyšných, svojou hĺbkou pohýna učených, svojimi pravdami teší veľkých a svojou dobrotou pohladzuje deti.

~sv. Augustín~

20.06.2003 - Miron
čítanosť542 reakcie0
(Share 196 0)


Rim 14, 6-9

Príhovor

      Keby sme tak mohli nazrieť do vnútra zaľúbeného človeka, našli by sme tam vždy, nech by bol kdekoľvek a robil čokoľvek, obraz milovanej osoby.
      Nádherné slová sv. Pavla, ktoré sme dnes počuli, nás pozývajú, aby sme sa zaľúbili do Boha. Pravosť viery potvrdzujeme práve láskou k Bohu. Ak sa usilujeme o rast tejto čnosti, potom každý prejav nášho bytia v sebe odráža túto čnosť.
      Keďže my, ľudia 20. storočia, máme radi stručné a praktické rady, skúsme prijať radu, ako rozvinúť jeden z mnohých prostriedkov pestovania tejto čnosti. Tým prostriedkom je neustála modlitba. I keď potrebu neustálej modlitby poznáme zo slov Svätého písma, skúsme sa pozrieť, ako ju môžeme ľahko zaviesť do života.
      Modlíme sa, keď odriekame rôzne formulky modlitieb, ktoré nám odporúča, alebo dokonca prikazuje Cirkev.
      Modlíme sa, keď mysľou hĺbame o rozličných pravdách viery, o Bohu, o biede a povinnostiach svojej duše.
      Modlíme sa, keď čítame Sväté písmo i duchovné spisy a tak hľadáme svoju cestu k Bohu.
      Modlíme sa, keď statočne a s dobrým úmyslom konáme svoje práce. Modlíme sa aj vtedy, keď prijímame svoje starosti, biedy a trápenia ako Božiu vôľu, ktorú možno nechápeme, ale napriek tomu jej hovoríme svoje „áno“, vedomí si toho, že človeku, ktorý miluje Boha, všetko slúži na dobré.
      Jednoducho všetko, všetko má byť preniknuté modlitbou, pozdvihnutím duše k Bohu. Neustála modlitba je silným prostriedkom na rast lásky k Bohu, preto je dobré, ak sa ju budeme usilovať osvojiť a konať vždy a všade. Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(549)
Rim 14, 9-18
12.06.2003 | Čítanosť(1948)
Rim 14, 1-13
12.06.2003 | Čítanosť(1737)
Rim 14, 14-23


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet