5.február 2023

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Pre Cirkev ako celok sú ľudia, čo stoja mimo nej, jej budúcnosťou. Budúcnosťou Cirkvi je Cirkev pre druhých, Cirkev tých, čo nie sú v jej vnútri. Lebo ona je znamením spásy, ktorá sa neuzatvára do seba, ale vstupuje do sveta, zvestuje sa mu.”

~KLAUS HEMMERLE~

20.06.2003 - Miron
čítanosť675 reakcie0
(Share 233 0)


Rim 11, 25-36

Príhovor

      Ak sa dvaja ľudia nepoznajú, môžu si byť cudzí. To neraz vedie k vzájomnému nepochopeniu, konfliktu. Až keď sa dokážu otvoriť jeden pre druhého, keď sa dokážu vzájomne pochopiť, padajú postupne rôzne predsudky, zjednocujú sa názory, plány a sny. Dá sa povedať, že pochopenie toho druhého pretvára i nás samých.
      Toto platí i v duchovnom živote. Prichádzame ku Kristovi a naše stretnutie, ak sa ho nesnažíme pochopiť, môže vyvolať konflikt v podobe odmietnutia jeho náuky, ponuky k spáse.
      Až keď sa pre Krista úplne otvoríme a snažíme sa ho čo najlepšie spoznať, dokážeme zjednotiť svoju vôľu s jeho, svoje názory podľa pravdy, ktorú nám predkladá. Takéto otvorenie sa pre Boha s ochotou čo najviac pochopiť jeho zmýšľanie nás pretvára. Dá sa povedať, že v tom sa v nás rodí tá podobnosť s Bohom, ktorú Boh daroval prvým ľuďom.
      Ako to môžeme prakticky uskutočniť? Veľmi vhodným prostriedkom je rozjímanie. Prečíta sa časť Svätého písma alebo dobrej náboženskej knihy, ktorá vysvetľuje Božie slovo. Úsilie smeruje k pochopeniu obsahu. Potom sa človek vo svetle týchto slov pozrie na svoju minulosť a zhodnotí ju. Potom sformuje krátke, ale jasné predsavzatie, ktoré má za cieľ poznané pravdy uviesť do praktického života.
      Rozjímanie sa takto stáva dôležitou súčasťou duchovného života. Kto príjme tento prostriedok na lepšie pochopenie Krista a jeho učenia, veľmi pokročí na ceste k dokonalosti, ku ktorej nás Boh všetkých povoláva. Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(672)
Rim 11, 13-24
12.06.2003 | Čítanosť(1688)
Rim 11, 1-36


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet