5.február 2023

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Daj si pozor, aby si tomu, čo spievaš ústami, zo srdca veril, a to, čomu z celého srdca veríš, aby si dokázal svojimi skutkami.

~GENNADIUS VON MARSEILLE~

20.06.2003 - Miron
čítanosť471 reakcie0
(Share 188 0)


Rim 9, 18-33

Príhovor

      Milosť je dobrovoľný Boží dar. Boh človeka slobodne stvoril, slobodne a dobrovoľne ho povyšuje do „nadprirodzeného stavu“. Nikto si nemôže sám určiť, ako dlho bude . žiť, akého stupňa svätosti dosiahne, ani k akej úlohe bude vo svete povolaný. Prečo sa stal otcom vyvoleného národa Abrahám, prečo si vybral Kristus za hlavu Cirkvi sv. Petra, prečo poslal sv. Pavla k národom?
      Sv. Pavol odpovedá na tieto otázky: „Vari povie výtvor tomu, kto ho vytvoril: Prečo si ma takto urobil? Alebo nemá hrnčiar moc nad hlinou, aby z tej istej hmoty urobil jednu nádobu na vznešené účely a druhú na všedné?“(Rim 9, 20-21)
      Nie je dobré žiť vo fantázií vytvorených vzdušných zámkoch. Čo máme robiť, je jedno. Prosiť o Božiu milosť a poctivo žiť svoj život v mieste, čase i stave, v ktorom sa ocitáme. Tento život má byť životom z Krista, podľa Krista a pre Krista, má napodobňovať skutky Božie, ako nám to Kristus ukázal.
      Takýto kresťanský život je v podstate totožný so životom blažených v nebi, pretože základom pre oboje je Božia milosť. Iba spôsob a stupeň je rozdielny, tak ako je rozdiel medzi semenom a stromom: aj strom je totiž obsiahnutý v semene ako v zárodku. Preto hovorí Ježiš Kristus, že kto v neho verí, kto je jeho Telo a pije jeho Krv, - má život večný. Preto hovoríme o začiatku neba na zemi, alebo tiež, že milosť je začiatok slávy. Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(460)
Rim 9, 1-5
12.06.2003 | Čítanosť(1544)
Rim 9, 1-33


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet