Autor: Miron
 
Téma: Duchovný boj / Bdelosť / 1 Pt 5, 8

Myšlienky... 11/2010

      Na južnom pobreží Anglicka je nádherná pláž s názvom Slapton Sands. S touto plážou je spätá tragická udalosť, ktorá sa odohrala počas Druhej svetovej vojny.
      28. apríla 1944 sa uskutočnila Operácia tiger, v ktorej spojeneckí vojaci nacvičovali vylodenie a dobíjanie pláže ako prípravu na Deň D, teda inváziu do Normandie. Nečakanie sa objavili nemecké vojnové plavidlá a zahájili paľbu na cvičiacich vojakov. Tento útok si vyžiadal cez 700 životov.
      Dnes na pláži Slapton Sands stojí pamätník, ktorý pripomína obetu týchto mladých mužov, ktorí zomreli počas prípravy na boj. (http://www.shermantank.co.uk/)
      Táto tragédia je metaforou, ktorá upozorňuje veriacich v Krista. My sme tiež zapojení do boja s nepriateľom, ktorý je mocný a prefíkaný. Preto nás svätý Peter varuje: „Buďte triezvi a bdejte! Váš protivník, diabol obchádza ako revúci lev a hľadá, koho by zožral“ (1 Pt 5, 8).
      Ak by si vojaci na Slapton Sands uvedomovali, že sú vo vojenskom konflikte napriek tomu, že ide iba o cvičenie, straty by zrejme neboli až také veľké.
      Buďme teda v strehu, buďme pripravení na prekvapujúce útoky nášho duchovného nepriateľa. Ak budeme bdelí, ľahko dokážeme odraziť jeho útoky.


© Miron Keruľ-Kmec ~ www.homily-service.sk