26.jún 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Kto niekoho miluje, navždy vložil doňho svoju nádej.

~GABRIEL MARCEL~

25.06.2003 -
čítanosť647 reakcie0
(Share 193 0)


Téma: Kresťanstvo

Príklad č.888
(Zdroj: VRABLEC, J.: V službe Slova C. Rím: SÚSCM, 1991, s. 352. )

      Mexický film Perly svätej Lucie opisuje náboženský život katolíckej obce v Mexiku, ktorý je tak veľmi plytký, povrchný, formalistický, že sa to musí každému človekovi spriečiť.
      Vidíte tam, ako otec chorého chlapca potrebuje nevyhnutne peniaze na jeho vyliečenie a záchranu pred smrťou a obracia sa na svojich spoluobčanov, vrúcne ich prosí, aby mu požičali, a nikto z týchto katolíkov sa nemá k činu.
      Vidíte tam staršiu slečnu, ktorá je najnábožnejšou katolíčkou, chce sa uchrániť od márnosti sveta, ani do zrkadla sa nepozrie a má ho zastreté svätými obrázkami Božského Srdca, Panny Márie, svätej Terezky, svätého Antona a do topánok si vkladá kamienky, aby sa trýznila z lásky k Ježišovi a chodí na spoveď a sväté prijímanie, a predsa sa táto katolíčka nezľutuje nad rodinou, ktorá sa nachádza v núdzi.
      Vidíte tam, ako nešťastný otec ide k pánu farárovi a prosí ho o pomoc. A tento učeník Ježiša Krista, ktorému by Ježišovo prikázanie malo byť drahé nadovšetko na svete, posiela bezradného otca k soche svätej Lucie. A otec ide. Kľačí pred svätou Luciou. Modlí sa vrúcne, prevrúcne, ako sa len vie modliť človek len v najkrutejšej núdzi a prosí svätú Luciu, aby mu požičala jednu perlu z tých, ktoré má okolo hlavy. On by si ju odpredal na záchranu milovaného dieťaťa. A hľa, ona mu dáva zablysknutím žiadaný znak, že mu perlu požičiava a on si ju berie. Ale členovia cirkevnej obce zbadajú, že perla chýba, vzbúria sa proti skutku lásky svätej Lucie, neveria, že existuje taký zázrak lásky a bijú, kopú a do žalára vrhajú nešťastného otca.
      Vidíte tam, aké komické akcie podniká cirkevné spoločenstvo, aby našli stratenú perlu svätej Lucie, ale nič nepodniká na záchranu zomierajúceho dieťaťa a aj pánu farárovi viacej záleží na perle cirkevného majetku, než na živote chorého dieťaťa.
      Na šťastie, že je to iba film, a nie každodenná skutočnosť!
27.05.2011 | Čítanosť(3779)
Téma: Kresťanstvo
05.02.2010 | Čítanosť(2717)
Téma: Kresťanstvo / Svedectvo /
30.12.2004 | Čítanosť(1969)
Téma: Kresťanstvo / Svedectvo
18.01.2010 | Čítanosť(1669)
Kresťanstvo


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet