25.marec 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Rozviazaná sila atómu zmenila všetko, len spôsob zmýšľania človeka sa nezmenil. Človek sa ženie za pohodlím, mocou, o dobro sa nestará, a tak ide do katastrofy. Najväčšia choroba človeka a ľudstva je, že sa o dobro nestará, že dobro mu je ľahostajné, že nevie pre dobro prinášať obety. Spoločnosť často prenasleduje spravodlivých, ba ich aj zabíja, hoci počestnosť a spravodlivosť je aj základ krásnej spoločnosti na svete.

~A. Einstein~

25.06.2003 -
čítanosť614 reakcie0
(Share 212 0)


Téma: Kresťanstvo

Príklad č.869
(Zdroj: VRABLEC, J.: V službe Slova B. Rím: SÚSCM, 1991, s. 281. )

      Slávny spevák Pat Boone svojím zamatovým hlasom okúzľuje milióny milovníkov hudby a filmu. Dostal sa do ťažkej finančnej situácie. Ťažko zadĺžil seba a svoju mladú rodinu, keď jeho basketbalové družstvo vypadlo z dobrej formy a preradilo sa do nižšej triedy a návštevnosť fanúšikov poklesla tak nízko, že príjmy nestačili na hmotné zabezpečenie hráčov a klub žil na pôžičku a napokon celý miliónový dlh zaťažil plecia majiteľa klubu Pat Boona.
      V tejto ťažkej finančnej situácii prišli za ním zástupcovia americkej firmy, ktorá vyrábala gramofónové platne s vynikajúcou ponukou: naspievať dlhohrajúce platne za veľmi vysokú cenu, ktorá by mu umožnila dostať sa z finančnej núdze. Pat Boone ponuku samozrejme uvítal. Tešil sa, že sa zbaví strašného dlhu, ktorý mu nedal spávať. Ale o niekoľko dní prišli k nemu jeho dobrí priatelia a povedali mu:
       „Počúvame v televízii a čítame v novinách, že si podpísal zmluvu s firmou Translation. Akiste nevieš o tom, že táto firma nedávno vydala platne s nápisom Dve sestry a na obálke platní je pohoršujúci nemravný obraz dvoch dievčat. Pre takú firmu by si šiel spievať ty, veriaci kresťan?“
      Pat Boone sa zarazil. O platni Dve sestry nič nevedel. Napokon povedal: „Priatelia, vy dobre viete, že môj život patrí Ježišovi úplne a že nepodniknem nič, čo by bolo proti vôli môjho Pána: Ďakujem za upozornenie. Hneď idem zrušiť zmluvu o diele.“
      A skutočne šiel zrušiť zmluvu, hoci to znamenalo pre neho stratu milióna dolárov.
27.05.2011 | Čítanosť(3734)
Téma: Kresťanstvo
05.02.2010 | Čítanosť(2659)
Téma: Kresťanstvo / Svedectvo /
30.12.2004 | Čítanosť(1928)
Téma: Kresťanstvo / Svedectvo
18.01.2010 | Čítanosť(1611)
Kresťanstvo


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet