18.október 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Keď sa Kristovo svetlo usídli v srdci, všetko sa končí dobre: plač sa stáva radosťou, poníženie víťazstvom, bolesť slávou.

~JÁN XXIII.~

25.06.2003 -
čítanosť1320 reakcie0
(Share 432 2)


Téma: Kňaz

Príklad č.793
(Zdroj: Byť kňazom, samizdat (bez údajov), s. 12. )

      Na strednom priečelí katedrály v Chartres, postavenej v 13. storočí, nachádza sa cyklus prekrásnych rezieb, ktoré predstavujú stvorenie sveta. Stvorenie človeka je práve nad hlavným vchodom. Hľa, akú víziu mal sochár. Rezba predstavuje Ježiša Krista, Božieho Syna, ktorý stojí plece pri pleci vedľa človeka. Je zrejmé, že obidvaja pozerajú na jeden cieľ, majú splniť akúsi spoločnú úlohu. Nie je ťažké si domyslieť, že umelec chcel znázorniť veľkú ideu, ktorú má splniť Boží Syn a vykúpený človek: Božia sláva a vykúpenie človeka. Na dosiahnutie tohto veľkého cieľa sa spojili božské a ľudské sily a schopnosti.
      Kristus a kňaz už nie sú dve oddelené bytosti. Tvoria jednotu. Síce tajomnú, ťažkú na pochopenie, ale predsa skutočnú a pravdivú. Musíme sa diviť nesmierne pokornému Bohu, ktorý stojí vedľa zlého, hriešneho človeka, aby si poslúžil jeho osobou, aby uskutočnil diela hodné samého Boha. Obdivujeme múdrosť Vykupiteľa, ktorý vedel, že ľudské srdce si možno získať len veľkorysou láskou.
18.09.2003 | Čítanosť(1578)
Téma: Kňaz / Svedectvo
18.09.2004 | Čítanosť(1520)
Téma: Hriech / Kňaz / Súd


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet