21.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Kto sa v čase pokoja cíti príliš bezpečný, ukáže sa v čase vojny nadmieru skrúšený a bojazlivý.”

~TOMÁŠ KEMPENSKÝ~

25.06.2003 -
čítanosť1888 reakcie0
(Share 510 0)


Téma: Dieťa / Dôvera / Povzbudenie

Príklad č.510
(Zdroj: RICHTEROVÁ, M.: Mozaika radosti. Bratislava: LÚČ, 1997, s. 62. )

      Keď Knud Buge - ako mladý človek - dostal miesto redaktora vo významnom rodinnom časopise, zdalo sa, že sa naňho usmialo šťastie. Oženil sa a v nasledujúcich rokoch prišli tri deti: Per, Age a Olaf. Päť rokov trvalo jeho šťastie, potom časopis prestal vychádzať. Knud sa ale rýchlo zamestnal v iných novinách, ako redaktor pre regionálne záležitosti. Ale aj tieto noviny mali krátky život. Deprimovaný sa vrátil domov v ten deň, keď noviny vyšli posledný raz. Jeho chlapci, troj, päť a šesťročný, otca obstúpili, keď ich matke trpko priznal zánik novín.
       „Čo teraz?“ povedal. „V každom krízovom období je ťažké, ak nie nemožné nájsť v mojom povolaní miesto. Všade znižujú stavy, prepúšťajú!“ Jeho manželka Vera ho utešovala, ako len mohla, hovorila o jeho úspechoch, o jeho schopnostiach.
      Na druhý deň otec vstal až keď deti odišli do škôlky a do školy. Ustarostený sa po raňajkách pobral do svojej pracovne. Pohľad mu padol na kôš na papiere, v ktorom boli črepiny porcelánových prasiatok, ktoré deti obľubujú ako sporiteľničky. Potom našiel na písacom stole kôpku medených, niklových a strieborných mincí a pod kôpkou lístok, na ktorom bolo nemotornou detskou rúčkou napísané:
       „Milý otec, my ti veríme. Per, Age, Olaf!“
      Oči mu zvlhli, vrásky sa vyrovnali, po tvári mu prebleskol úsmev. Potom sa vystrel: „Vašu vieru nesmiem sklamať!“ povedal si.
      Keď som navštívil veľkého vydavateľa, zbadal som v úzkom striebornom rámčeku pokrkvaný lístok s nemotorným detským písmom a tak som sa dozvedel tento príbeh. „Zdroj mojej sily!“ jednoducho povedal veľký vydavateľ, keď dokončil svoje rozprávanie a ukázal na slová detskej rúčky: „Milý otec, veríme ti...“
19.01.2010 | Čítanosť(1911)
Téma: Rodičia / Deti
27.05.2011 | Čítanosť(4835)
Téma: Dieťa / Láska
11.02.2004 | Čítanosť(1274)
Téma: Dieťa
11.02.2004 | Čítanosť(1181)
Téma: Dieťa


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet