22.január 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Poviem úprimne, že to bola kríza mladosti a hanba pred určitými priznaniami, čo ma odvádzala od mojich úkonov zbožnosti. Mnohým, ktorí sú v tých istých okolnostiach, by to vyhovovalo. Keby však boli úprimní, priznali by, že to, čo ich predovšetkým odvrátilo od náboženstva, bolo prísne pravidlo ohľadom zmyslov, čo náboženstvo ukladá všetkým, že najprv sa dopytovali rozumu a vedy na metafyzické dôkazy, ktoré by im dovoľovali viac sa ním nezaťažovať.

~F. Coppée~

26.01.2010 -
čítanosť1104 reakcie0
(Share 217 1)


Téma: Duchovný boj / Bdelosť

Príklad č.3421

      Na južnom pobreží Anglicka je nádherná pláž s názvom Slapton Sands. S touto plážou je spätá tragická udalosť, ktorá sa odohrala počas Druhej svetovej vojny.
      28. apríla 1944 sa uskutočnila Operácia tiger, v ktorej spojeneckí vojaci nacvičovali vylodenie a dobíjanie pláže ako prípravu na Deň D, teda inváziu do Normandie. Nečakanie sa objavili nemecké vojnové plavidlá a zahájili paľbu na cvičiacich vojakov. Tento útok si vyžiadal cez 700 životov.
      Dnes na pláži Slapton Sands stojí pamätník, ktorý pripomína obetu týchto mladých mužov, ktorí zomreli počas prípravy na boj. (http://www.shermantank.co.uk/)

„Buďte triezvi a bdejte! Váš protivník, diabol obchádza ako revúci lev a hľadá, koho by zožral“ (1 Pt 5, 8).

25.06.2003 | Čítanosť(1357)
Téma: Bdelosť / Múdrosť


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet