10.december 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Umelec, ktorý má pevnú vieru a žije životom hodným kresťana, bude konať pod inšpiráciou lásky Božej a uplatní dary, ktoré dostal od Stvoriteľa v službe náboženstva pomocou farieb, rysov alebo zvukov a harmónie. Takto vynaloží všetko úsilie, aby vyjadril a podal pravdy, ktoré pozná a nábožnosť ktorú má, s takou obraznosťou, s takým kúzlom a s takou lahodnosťou, že toto posvätné prevádzanie umenia bude pre neho akoby bohoslužobným a náboženským úkonom, a významne povzbudí ľud, aby vyznával vieru a pestoval nábožnosť.

~Pius XII.~

19.10.2006 -
čítanosť2749 reakcie0
(Share 919 0)


Téma: Milosť / Požehnanie / Vďačnosť

Príklad č.3408
(Zdroj: www.eSermons.com)

      Kňaz, ktorý pôsobí v jednom americkom veľkomeste, spomína:
      Jedného dňa prišiel do nášho chrámu Tim. Bol to nesmelý mladík s malým telesným postihnutím. Na jednom evanjelizačnom stretnutí uveril v Krista a prišiel poprosiť o krst. Stal sa členom našej farskej rodiny. Hoci potreboval pomoc pre svoj duchovný rast, nikto nepochyboval o jeho veľkej láske k Ježišovi.
      V jednu nedeľu po liturgii ma odtiahol bokom. Vyzeral veľmi ustarane. Lamentoval: „Prečo ja? Prečo práve ja?“ V duchu som vzdychol mysliac si, že sa z neho stal ďalší ušomraný kresťan. Tim však pokračoval: „Vo svete je toľko múdrejších a šikovnejších ľudí než som ja, prečo si ma teda Boh vybral?“ Hneď nato sa mu však rozžiarili oči a dodal: „Mám však z toho veľkú radosť!“
      Počas mnohých rokov kňazskej služby som počul mnohých kresťanov - vrátane mňa - pýtať sa: „Prečo ja?“ pri stretnutí s nejakým životným problémom či bolesťou. Prvý krát som počul niekoho sa takto pýtať z dôvodu Božieho požehnania.

25.06.2003 | Čítanosť(1001)
Téma: Milosť
25.06.2003 | Čítanosť(904)
Téma: Milosť


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet