18.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ak by sme upadli do hriechu, okamžite sa so zármutkom pokorme v Božej prítomnosti. Potom sa s neobmedzenou dôverou hoďme do oceánu jeho dobroty, kde každý pád bude zabudnutý a strach premenený na lásku.

~Svätý Pavol z Kríža ~

01.03.2006 -
čítanosť1291 reakcie0
(Share 323 0)


Téma: Láska / Trpezlivosť

Príklad č.3316
(Zdroj: Slovo na dnes – príloha časopisu Nahlas č. 9-10/2004.)

      Jedným z prvých politických protivníkov Abrahama Lincolna bol Edward Stanton.
      Tento politik sa nerozpakoval nazvať Lincolna „prízemným, prefíkaným šašom“. Inde o ňom povedal: „Je zbytočné ísť do Afriky, aby človek videl gorilu, keď ju môže nájsť aj v Springfielde v Illinois.“ Ale Lincoln nikdy nereagoval. Prečo? Lebo „láska je trpezlivá, láska je dobrotivá...“ (1 Kor 13, 4). Takáto láska nie je pasívnou toleranciou, ale aktívnou dobrou vôľou. To neznamená, že budem stáť na druhom konci miestnosti vraviac si: „Tamten človek ma rozčuľuje, budem sa od neho dištancovať.“ Znamená to, že prekonám vzdialenosť medzi nami a spolu nájdeme spôsob, ako sa - fyzicky či slovne – objať.
      Lincoln to urobil. Keď bol zvolený za prezidenta Spojených štátov amerických a potreboval ministra obrany, hádaj, koho si vybral? Edwarda Stantona. Na otázky priateľov odpovedal: „Je najlepší pre túto prácu.“
      Po rokoch ležalo telo zavraždeného prezidenta na katafalku a Edward Stanton nad truhlou v slzách povedal: „Tu leží najväčší vladár ľudí, akého kedy svet mal.“ Jeho nepriateľstvo bolo zlomené Lincolnovým trpezlivým duchom, ktorý netúži po odvete.

27.05.2011 | Čítanosť(4893)
Téma: Dieťa / Láska
29.07.2003 | Čítanosť(3624)
Téma: Láska / Zmena života


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet