24.júl 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Hrám v kasíne lásky... Hrám odvážnu hru. Keď prehrám, zbadám to. O špekulácie sa nestarám. Všetko zariadi Ježiš namiesto mňa. Neviem, či som bohatá, alebo chudobná. Uvidím to neskôr.

~SV. TERÉZIA Z LISIEUX~

25.06.2003 -
čítanosť1004 reakcie0
(Share 329 0)


Téma: Adopcia

Príklad č.29
(Zdroj: KLIMASZEWSKI, S.: Evanjelium v živote dieťaťa A. Bratislava: vyd. Alfa, 1992, s. 36. )

      Manželia Signorelliovci, bývajúci v Taliansku, v peknom meste Bergamo, na južnej strane Alp, mali troje vlastných detí. Zatúžili predsa len postarať sa ešte o nejaké dieťa, ktoré nemá rodičov. Ich malá trojica sa tiež s veľkým zápalom zapojila do toho plánu.
      Prihlásili sa v stredisku adopcií v Medzolane, kde bolo veľa detí, ktoré čakali na rodičov. Zvlášť sa im zapáčila malá Indka, menom Anna. Poprosili teda o ňu správu strediska. To ale ešte nestačilo. Bolo treba spísať špeciálny dokument adopcie, v ktorom sa zaviazali starať sa o malú Annu tak, akoby bola ich vlastná dcérka. Potom obidvaja rodičia podpísali dokument adopcie. Odvtedy Anna nosila ich priezvisko Signorelliová a volala ich oteckom a mamičkou. Ich deti ju prijali s veľkou láskou a radosťou - napriek tomu, že bola o pár rokov staršia ako deti manželov Signorelliovcov - tak, ako by bola ich vlastná sestra. Ona si rýchlo zamilovala rodičov a súrodencov.
      Hľa, čo píšu títo manželia o jej vzťahu k ich mladším deťom - Andrejovi a Lucii:
       „Anna má k nim city ozaj materské. V poslednom čase pomáhala Andrejovi v jeho školských povinnostiach. Večer, keď nemôže zaspať, veľmi často stojí pri jeho postieľke, držiac ho za ruku. Anna svojou veľkou citlivosťou a črtami svojho národa vniesla veľa dobrého do života našej rodiny.“
09.12.2004 | Čítanosť(1473)
Téma: Adopcia / Ef 1, 5
13.07.2003 | Čítanosť(3080)
Téma: Adopcia / Matka / Staroba
25.06.2003 | Čítanosť(1045)
Téma: Adopcia
25.06.2003 | Čítanosť(839)
Téma: Adopcia


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet