22.január 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Kresťanstvo nie je zo sveta, no je v ňom, a spasí svet iba ak ho posvätí... Zasiate do sveta, ktorý sa stále vyvíja, keď to, čo práve s námahou vykupuje, mu uniká, jeho vyčerpávajúcou úlohou je bez prestania opäť začínať. Sám Ježiš Kristus predvídal túto neustálu agóniu, ktorá neoprávňuje jeho učeníkov oddať sa dakedy ilúzii, akoby svet bol navždy pokresťančeným.

~E. Gilson ~

03.07.2003 -
čítanosť1260 reakcie0
(Share 234 0)


Téma: Matka

Príklad č.2859

      Starobylé rozprávanie z prostredia And hovorí o dvoch kmeňoch. Jeden žil vysoko horách na nedostupnom mieste, ku ktorému nik iný nepoznal cestu a o kmeni, ktorý žil viac menej na rovine pri úpätí hôr.
      Tieto kmene žili v nepriateľstve, pretože ľudia z hôr často zostupovali dole, prepadli kmeň, ktorý žil na rovine a olúpili ich o všetky veci, ktoré v horách neboli schopní vypestovať alebo zabezpečiť.
      Jedného dňa opäť napadli dedinu na úpätí a okrem mnohých vecí vzali so sebou jedno malé dieťa. Zármutok matky dieťaťa vyvolal súcit všetkých. Skupina najsilnejších a najobratnejších mužov z dediny sa rozhodla vyškriabať sa do hôr a priniesť dieťa naspäť jeho matke. Mnoho dní márne hľadali cestičku, ktorá by viedla do dediny v horách. Skúšali sa škriabať po skalách, ale nemali potrebné skúsenosti a tak sa veľmi ďaleko nedostali. Po niekoľkých dňoch márnej námahy sa vzdali svojho zámeru. Začali sa pripravovať na spiatočnú cestu, keď zrazu jeden z nich zbadal vysoko na skale postavu, ktorá pomaly liezla dole. Keď pribehli bližšie, zistili, že je to žena z ich dediny, žena, ktorej uniesli dieťa. A keď sa dostala až k nim, zbadali, že v plachietke, ktorú mala na svojom chrbte tíško mrnčí jej dieťa. Celí prekvapení sa pýtali: „My sme sa celé dni márne namáhali a všetko bolo márne. Nemohli sme sa dostať hore hoci sme silní a obratní. Ako je možné, že ty si to dokázala?“
      Ona iba pokrčila plecami a povedala: „Keby to bolo vaše dieťa, určite by ste to dokázali...“
20.06.2003 | Čítanosť(1474)
Téma: Matka
20.06.2003 | Čítanosť(1462)
Téma: Matka
13.07.2003 | Čítanosť(3003)
Téma: Adopcia / Matka / Staroba
22.08.2003 | Čítanosť(1111)
Téma: Matka / Odpustenie
01.07.2003 | Čítanosť(1764)
Matka


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet