25.marec 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Nič nemôže byť také mocné, železné, aby nemohlo byť premožené ohňom lásky.”

~SV. AUGUSTÍN ~

25.06.2003 -
čítanosť604 reakcie0
(Share 151 0)


Téma: Kresťanstvo

Príklad č.2401
(Zdroj: Podľa: Larry R. Kalajainen, Extraordinary Faith For Ordinary Time, www.eSermons.com .)

      Samuel Colgate, zakladateľ dnes už svetoznámej firmy, bol zbožným kresťanom. Vyrozprával udalosť, ktorý sa odohrala v jeho farnosti počas veľkého modlitebného stretnutia.
      Chrám bol plný ľudí, ktorých prilákal plagát s oznamom o tomto stretnutí. Kazateľ strhujúco hovoril o hriechu, o nutnosti pokánia i o veľkom Božom milosrdenstve. Na konci vyzval všetkých, ktorí chcú odovzdať svoj život Kristovi, ktorí túžia po odpustení, aby prišli dopredu. Prvým človekom, ktorý prišiel k oltáru, bola známa prostitútka. Kľakla si, plakala a prosila Boha o odpustenie. Bolesť duše bola zjavná na jej tvári. Farníci sa však veľmi podozrievavo pozerali na jej počínanie. Keď sa k ním obrátila, vyznala, ako sa Boh dotkol jej života, vyznala, že bola hriešnicou, ale že chce začať nový život. Prosila, aby ju prijali medzi seba do farnosti a pomohli jej pri budovaní nového života. Farníci, celí zarazení, však odpovedali tichom.
      Samuel Colgate sa po chvíli postavil a prihovoril sa všetkým: „Predpokladám, že sme sa tu zišli, aby sme sa modlili za obrátenie hriešnikov. Ako tak pozerám, niektorí majú pocit, že mali lepšie špecifikovať, aký druh hriešnikov majú na mysli. Mali by sme sa za to Bohu ospravedlniť. Svätý Duch sa dotkol tejto ženy a daroval jej ducha pravej kajúcnosti, ale zrejme nás nepochopil. Nepochopil, že ona nie je tým druhom hriešnikov, ktorých by sme chceli zachrániť. Potrebujeme sa ospravedlniť, že sme neboli konkrétnejší a na budúce budeme musieť lepšie špecifikovať, za obrátenie akých hriešnikov sa vlastne modlíme.“
      Po týchto slovách farnosť prijala kajúcu ženu medzi seba.
27.05.2011 | Čítanosť(3734)
Téma: Kresťanstvo
05.02.2010 | Čítanosť(2659)
Téma: Kresťanstvo / Svedectvo /
30.12.2004 | Čítanosť(1928)
Téma: Kresťanstvo / Svedectvo
18.01.2010 | Čítanosť(1611)
Kresťanstvo


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet