20.január 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Boh si chcel pritiahnuť adoptovaných synov. Zdalo sa mu vhodné zapojiť do tohto dobrodružstva samého svojho Syna. Urobil z Krista, zjednoteného so Slovom v osobnej jednote, základ zjednotenia, Most, Prostredníka, majúceho dve prirodzenosti a uskutočňujúceho ich spojenie predovšetkým v sebe, potom bratskou solidaritou v nás všetkých. „Boh sa stal človekom, aby sa človek stal Bohom,“ hovorí svätý Augustín.

~Sertillanges~

25.06.2003 -
čítanosť347 reakcie0
(Share 145 0)


Téma: Askéza

Príklad č.220
(Zdroj: VRABLEC, J.: V službe Slova A. Rím: SÚSCM, 1990, s. 74. )

      Geniálny spevák, operný tenorista Enrico Caruso mal v hlave 64 operných partitúr, takže ich vedel naspamäť, spieval v siedmich rečiach, jeho hlas bol čistý, jasavý a mocný, akoby prišiel z iného sveta. Medzi veľkými opernými scénami v Európe a v Amerike nejestvuje taká, na ktorej by nebol vystupoval. Sám povedal o sebe: „Všetky moje spevné roky sú ovocím tvrdej práce.“
      A napriek svedomitej a statočnej príprave často ho zachvátila pred vystúpením takzvaná lampová horúčka. Niekedy až taká silná, že mu zvierala hrdlo, tvár mal spotenú, celý sa triasol a myslel si: Nedokážem spievať. Už sa blížila chvíľa jeho vystúpenia na scénu a vtedy mu prišla na um náuka o dvoch ja v človeku. Povedal si: Malé ja by chcelo zadusiť vo mne veľké ja. Ale on sa energicky rozhodol: Nie, to nedovolím! Bože, buď mi na pomoci. A prísne zvolal: Strať sa mi z očí, malé ja. Veľké ja chce vo mne spievať! A len čo to vyslovil, vystúpil na scénu a jeho nádherný spev ako obyčajne očaril všetkých.
20.06.2003 | Čítanosť(2006)
Téma: Askéza / Pôst / Kríž
25.06.2003 | Čítanosť(1183)
Téma: Askéza
25.06.2003 | Čítanosť(981)
Téma: Askéza


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet