20.január 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Jediný záujem, ktorý má Panna Mária, je priviesť všetkých k svojmu Synovi. Pre neho žila odo dňa zvestovania, o neho sa obávala, starala a trpela v dňoch jeho utrpenia a smrti. Kvôli nemu sa ujíma aj dnes jeho Cirkvi.”

~PETER LIPPERT~

25.06.2003 -
čítanosť523 reakcie0
(Share 191 0)


Téma: Askéza / Hnev / Spoločenstvo

Príklad č.211
(Zdroj: Blahovistník, apríl 1997, s. 88. )

      Jeden mladý mních žil v spoločenstve s ostatnými v tichom ústraní v istom monastyre. Bol však stále nespokojný a veľmi skoro sa rozčúlil pre akúkoľvek maličkosť. Raz si povedal:
       „Chcem byť sám. Keď nebudem mať okolo seba nijakých spolubratov, nebudem mať ani príčiny nahnevať sa, nájdem pokoj a takto odstránim svoj hnev.“
      Poprosil ihumena monastyra a ten mu dovolil usídliť sa v jednej opustenej jaskyni...
      Istého dňa, nedobre postavil nádobu s vodou na oheň a tá sa prevrátila, voda sa vyliala do ohniska... Opakovalo sa to tri krát. Vtedy mních v návale svojho hnevu vzal nádobu a hodil ju o stenu. Hlinená nádoba sa nenávratne rozbila. Keď prišiel k sebe, porozumel, že ho opäť ovládol démon hnevu a povedal si:
       „Nie moji bratia, ale ja sám som príčinou svojho hnevu. Žil som tu sám a aj tak som bol premožený pokušením hnevu. Vrátim sa radšej do spoločenstva mníchov, pretože som pochopil, že všade je potrebná námaha a rozvaha - a predovšetkým: k tomu aby sme ovládli svoj hnev potrebujeme pomoc Božiu.“
20.06.2003 | Čítanosť(2006)
Téma: Askéza / Pôst / Kríž
25.06.2003 | Čítanosť(1183)
Téma: Askéza
25.06.2003 | Čítanosť(981)
Téma: Askéza


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet