18.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Nechápem tvoju nerozhodnosť. Keď narazíš na skupinu priateľov, s ktorými sa ťažšie zbližuješ, pretože si ich dlhší čas zanedbával, hneď im uhneš z cesty a myslíš si, že sú mŕtvou záťažou, balastom, ktorý sa prieči tvojim apoštolským predstavám, že ti nemôžu porozumieť.
Ako ti majú rozumieť, keď okrem toho, že ich nemáš rád, že im neslúžiš svojou modlitbou a umŕtvovaním, nikdy sa nesnažíš s nimi rozprávať?

~bl. Josemaría Escrivá~

25.06.2003 -
čítanosť633 reakcie0
(Share 206 0)


Téma: Vernosť

Príklad č.2076
(Zdroj: Katolícke noviny č. 4/1999, s. 10.)

      Pracujem na geriatrickom oddelení jednej, nemocnice. Často sa stretávam s umierajúcimi a viem, aké dôležité sú posledné chvíle života. Pre nás, živých, sú neraz výzvou prehodnotiť svoj život a nasmerovať ho na správnu cestu, ale aj krásnym svedectvom o Božom milosrdenstve a jeho vernosti.
      V jeden večer - bola práve nedeľa - som mala nočnú službu. Na oddelení už dlhšie ležala pacientka, ktorej stav bol veľmi vážny. Už niekoľko ráz stála na prahu smrti, no zdalo sa, že sa akosi nemôže rozlúčiť so svetom, že ho ešte nemôže v pokoji opustiť. Rozmýšľala som o tejto starenke, keď som si zrazu spomenula na prisľúbenie Božského Srdca. Išla som teda za pacientkou a náš rozhovor som nebadane zvrtla na otázku viery. Starenka sa priznala, že jej vzťah k Bohu akosi ochladol, no ešte za mlada sa veľa modlievala, navštevovala sväté omše a vykonala si aj deväť prvopiatkových pobožností k úcte Božského Srdca. Uvedomila som si, že Ježiš prostredníctvom sv. Margity Márie Alacoque sľúbil všetkým, ktorí si urobia túto pobožnosť, že nezomrú bez prijatia sviatostí. Presvedčila som teda pacientku, aby prijala sviatosť pokánia a Eucharistiu. Po krátkom prehováraní súhlasila s návštevou kňaza. Keď som odchádzala z jej izby, cítila som v srdci veľkú vieru, že Ježiš svoj sľub daný pred storočiami dodrží. Verila som v Božiu veľkodušnosť a vernosť a modlila som sa za pacientkinu dušu. Ešte pred polnocou starenka pokojne zomrela.
11.01.2005 | Čítanosť(1512)
Téma: Vernosť / Božia ochrana
25.06.2003 | Čítanosť(605)
Téma: Vernosť


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet