16.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Neprikázal nám hovoriť - Otče môj, ktorý si na nebesiach - ale Otče náš, ktorý si na nebesiach - to preto, aby nás naučil, že máme spoločného Otca, a preto máme preukazovať bratské vzťahy jeden k druhému.

~sv. Ján Zlatoústy~

25.06.2003 -
čítanosť1949 reakcie0
(Share 425 1)


Téma: Smrť

Príklad č.1785
(Zdroj: VRABLEC, J.: V službe Slova B. Rím: SÚSCM, 1991, s. 67. )

      Mladý muž, štyridsiatnik, otec štyroch detí, leží na smrteľnej posteli. Vie, že sa mu rozpadáva pečeň a že mu niet pomoci. Vraví pokojne:
      Čím viac sa blížim k smrti, tým viacej sa vzdiaľujem od svetských starostí. Už som zanechal starosť o nadstavbu domu, o doštudovanie detí, o pracovisko, na ktorom som toľké roky pracoval, o peniaze aj o jedlo. Ba nestarám sa už ani o jedenie - to mi iní podávajú do úst. Nestarám sa ani o fajčenie - cigaretu mi iní zapália, trochu z nej potiahnú a potom mi ju podržia v ústach. Ani o ležanie sa už nestarám, položia ma iní do postele, obrátia ma na druhú stranu, posadia ma. Ani umývať sa nemusím, iní ma poumývajú, ani utierať sa nemusím, iní ma poutierajú. A tak nemám už nijakú pozemskú starosť, pozemské veci už nič pre mňa neznamenajú, vzďaľujem sa od všetkého, čo je pozemské, opúšťam pozemské a tým sa v mojej duši uvoľňuje stále väčší, voľnejší priestor pre Boha. Začínam veľa myslieť na Boha, na ktorého som v živote tak málo myslel. Modlím sa vrúcne k Bohu a až teraz cítim, čo krásy, radosti a šťastia je v tom, keď človek je zblížený s Bohom. Keby som ešte raz mohol prežiť svoj život, určite by som veľa miesta v duši vymedzil pre Boha. Ale už je neskoro.
25.06.2003 | Čítanosť(3929)
Téma: Smrť
13.10.2003 | Čítanosť(2918)
Téma: Kristus / Smrť
25.06.2003 | Čítanosť(1475)
Téma: Smrť


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet