23.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Nerob si starosti, synu! Keď tá myšlienka príde, mysli si: ja s tým nemám nič spoločné, tvoje rúhanie nech dopadne na tvoju hlavu, satan! Pretože toto moja duša nechce! A každá vec, ktorú duša nechce, má len krátke trvanie. A brat odišiel uzdravený.

~Apophtegmata 667 ~

25.06.2003 -
čítanosť1326 reakcie0
(Share 290 0)


Téma: Nasledovanie Krista

Príklad č.1411
(Zdroj: Internet location: http://www.uniba.sk/~upc/kazne.html. )

      Sv. Ignác rozlišuje tri triedy kresťanov podľa toho, ako sú ochotní nasledovať Pána. Ku ktorej z nich patríš?
      Do prvej triedy patria tí, ktorí by radi odovzdali celý svoj život Bohu, kapitulovali by pred nim, avšak nikdy k tomu nevyužijú žiadne prostriedky, ktoré majú k dispozícii. Sú nerozhodni a bez disciplíny a tak v skutočnosti ani nie sú učeníkmi. Ich obľúbenou vetou je „Chcel by som... Želal by som si...“ (Mk 10, 17-31). Týchto ľudí by sme mohli nazvať ľuďmi „želajúcimi si“ (bez vôle).
      Druhú triedu tvoria ľudia, ktorí Bohu rozprávajú, čo všetko pre neho robia. Môže ísť o ľudí energických alebo plných veľkodušnosti, dokonca plných horlivosti za Božie Kráľovstvo, avšak v ich srdci sú stále ešte oblasti, ktoré potrebujú obrátenie. Títo ľudia naozaj robia veľa pre Pána, ale ich mottom je: „Ja sám ti, Pane, poviem, čo pre teba vykonám.“ Často tu ide o všetko možné, len nie o to, čo žiada od nich Boh - všetky rozhodnutia robia podľa svojich vlastných predstáv... Týchto ľudí by sme mohli nazvať ľuďmi síce konajúcimi, ale podľa svojej vôle (s množstvom vôle).
      Konečne do tretej triedy patria tí, ktorí sa postavia pred Pána a povedia: „Povedz mi, Pane, čo si želáš. Tvoj služobník počúva. Medzitým budem prosiť o tvoju pomoc a silu v tom všetkom, čo ma vystrašuje, alebo čo sa zdá silnejšie, ako ja.“ Títo ľudia to sú ľudia, ktorí majú opravdivú autentickú vôľu.
16.08.2003 | Čítanosť(1312)
Téma: Nasledovanie Krista


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet