10.december 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Zo všetkých čností vyhľadávajme hlavne tie, ktoré slúžia nielen na našu spásu, ale aj pre dobro blížneho... Čo sa týka pozemských vecí, nik nežije len pre seba: remeselník, vojak, roľník, obchodník, všetci bez výnimky prispievajú k spoločnému dobru a dobru svojich blížnych. Ešte v plnšej miere sa to týka duchovného života, ktorý je pravým životom. Ten, kto žije len pre seba a pohŕda blížnym, je neužitočná bytosť, nie je ani človekom, nepatrí do nášho rodu.

~sv. Ján Zlatoústy~

25.06.2003 -
čítanosť1002 reakcie0
(Share 290 0)


Téma: Milosť

Príklad č.1287
(Zdroj: Rudolf Stertenbrink, Iba láska, Alfa, Bratislava 1991, s. 42. )

      Milosť vo mne získala prevahu nad prirodzenosťou.
      Za verne prijatú milosť ma obdaroval mnohými ďalšími. Všetko je milosť.
      Mnohí vravia: Nemám síl, aby som priniesol takú obeť. Keby sa len trošku ponamáhali ako ja! Boh nikdy neodmietne túto prvú milosť, ktorá dá odvahu konať. Srdce zosilnie a človek kráča od jedného víťazstva k druhému.
      Vďačnosť najviac priťahuje Božie dary milosti. Lebo keď mu ďakujeme za dobrodenie, urobilo to na neho dojem a ponáhľa sa poslať nám desať ďalších. Aké nevypočítateľné rozmnožovanie milosti, za predpokladu, že neprestaneme s tou istou srdečnosťou ďakovať! To je moja skúsenosť. Skúste to aj vy a uvidíte. Moja vďačnosť za všetko, čo mi dáva, je bezhraničná a preukazujem mu ju tisícorakým spôsobom. (sv. Terézia z Lisieux)
25.06.2003 | Čítanosť(904)
Téma: Milosť


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet