15.november 2018

     MENU

Úvod
Zoznam miestností
Zoznam tém


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ak máme Boha stále pred očami a ak sme duchovnými osobnosťami, pôsobíme na ostatných bez mnohých slov. A tak to by malo s nami byť.

~Rupert Mayer ~

27.06.2003 - kc (čítanosť1991 reakcie0)


Apoštolát

      Celá Cirkev je apoštolská, nakoľko zostáva cez nástupcov sv. Petra a apoštolov v spoločenstve viery a života so svojím počiatkom. Celá Cirkev je apoštolská, keďže „je poslaná“ do celého sveta; všetky údy Cirkvi, i keď rozličným spôsobom, majú podiel na tomto poslaní. „Kresťanské povolanie je svojou povahou aj povolaním na apoštolát“. „Apoštolátom“ sa nazýva „každá činnosť mystického Tela“, ktorého cieľom je „rozšíriť Kristovo kráľovstvo po celej zemi“.
       „Keďže zdrojom a prvopočiatkom všetkého apoštolátu Cirkvi je Kristus, ktorého poslal Otec“, je zrejmé, že plodnosť apoštolátu, tak ordinovaných služobníkov ako aj laikov, závisí od ich životného spojenia s Kristom. Podľa povolaní, výziev doby, rozličných darov Ducha Svätého aj apoštolát nadobúda najrozličnejšie podoby. Ale vždy je to láska, čerpaná hlavne v Eucharistii, „ktorá je akoby dušou všetkého apoštolátu“.

      Katechizmus Katolíckej cirkvi 863-864.© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet