16.jún 2019

     MENU

Úvod
Zoznam miestností
Zoznam tém


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Zo všetkých čností vyhľadávajme hlavne tie, ktoré slúžia nielen na našu spásu, ale aj pre dobro blížneho... Čo sa týka pozemských vecí, nik nežije len pre seba: remeselník, vojak, roľník, obchodník, všetci bez výnimky prispievajú k spoločnému dobru a dobru svojich blížnych. Ešte v plnšej miere sa to týka duchovného života, ktorý je pravým životom. Ten, kto žije len pre seba a pohŕda blížnym, je neužitočná bytosť, nie je ani človekom, nepatrí do nášho rodu.

~sv. Ján Zlatoústy~

16.06.2003 - nz (čítanosť1893 reakcie1)


Kol 1, 21-29

      21 Aj vás, čo ste boli kedysi odcudzení a znepriatelení zmýšľaním a zlými skutkami, 22 teraz skrze smrť v jeho ľudskom tele zmieril so sebou, aby si vás postavil pred svoju tvár svätých, nepoškvrnených a bez úhony. 23 Pravda, ak vytrváte vo viere upevnení, stáli a neodkloniteľní od nádeje evanjelia, ktoré ste počuli a ktoré sa hlása každému stvoreniu, čo je pod nebom; a ja, Pavol, stal som sa jeho služobníkom.
      24 Teraz sa radujem v utrpeniach pre vás a na vlastnom tele dopĺňam to, čo chýba Kristovmu utrpeniu pre jeho telo, ktorým je Cirkev. 25 Ja som sa stal jej služobníkom podľa Božieho daru, ktorý som dostal pre vás, aby som naplnil Božie slovo, 26 tajomstvo, ktoré bolo od vekov a pokolení skryté, ale teraz sa zjavilo jeho svätým. 27 Im chcel Boh dať poznať bohatstvo slávy tohoto tajomstva medzi pohanmi, a ním je Kristus vo vás, nádej slávy. 28 My ho zvestujeme, pričom napomíname každého človeka a učíme každého človeka vo všetkej múdrosti, aby sme každého človeka priviedli k dokonalosti v Kristovi. 29 O to sa namáham a borím, jeho mocou, ktorá vo mne mohutne pôsobí.
16.06.2003 | Čítanosť(2239)
Kol 1, 13-20
16.06.2003 | Čítanosť(1773)
Kol 1, 1-12


21.07.2004 - 08:44   Angelo Scarano  
» Kol 1, 24-28

      Apoštol trpí ve vězení kvůli evangeliu, kvůli Kristu. Proto je přesvědčený, že toto utrpení je účastí na utrpení samotného Krista. Ne že by bylo potřeba něco doplnit k míře utrpení Kristova – Kristus vytrpěl vše, co bylo potřeba snášet pro naši spásu. Zachraňující síla tohoto utrpení se má však zpřítomnit, a to se děje například skrze utrpení apoštola (ale také skrze modlitbu, svátosti, službu lásky).© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet