23.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Keď Kristus prišiel na svet, priniesol nám poznanie Boha. Keď prichádza do nášho vnútra ako pokrm, zjavuje nám skryté veci, nebo. Keď prijímam Krista, vnikám do neviditeľných vecí, vstupujem do neba. Začína sa tak vo mne nesmierny proces poznávania Boha, ktorým sa mám v plnej miere stať jeho synom.”

~Carlo Carretto~

20.06.2003 - Miron
čítanosť768 reakcie0
(Share 198 0)


Mt 11, 20-26

Príhovor

      Trapistický mních a známy duchovný spisovateľ Thomas Merton píše: „Ľudia, ktorí žijú len podľa svojich piatich zmyslov a hľadajú nimi uspokojenie svojich malých túžob po užívaní, po prízemnej radosti a k tomu po moci, stávajú sa sebcami a pustošia svet. Žiaľ, koľkí z dnešných ľudí myslia na to, čo bude so svetom zajtra? Tvária sa, akoby ich to nezaujímalo, hoci aj oni sú na „lodi“ . V USA za jedenásť rokov od schváleného potratového zákona bolo zabitých pätnásť miliónov detí! A inde? A iné veci? A frivolnosť umenia a televízie? A to všetko sa deje vo svete, ktorému sa cez stáročia ohlasuje evanjelium. Nepadá Ježišovo „beda!“ i na nás?
      Musíme si uvedomiť, že kto počul posolstvo o vykúpení a predsa ide vlastnou, Bohu odporujúcou cestou, ten na seba uvalil väčšiu vinu než najväčší zločinec. Sodoma, ktorú Ježiš spomína, bolo mesto plné neprávostí a mnohých hriechov. Toto mesto postihol najstrašnejší trest, aký poznáme. Bolo úplne zničené. A predsa mu raz pri poslednom súde bude vodiť lepšie než mestám, ktoré neprijali ohlasované evanjelium. Boh je spravodlivý. Jeho súd bude prihliadať na mieru milosti, ktorou bol ten ktorý človek obdarovaný. Nijaká hriech, akokoľvek veľký a zavrhnutiahodný nedá sa porovnať s hriechom, ktorý spočíva v dobrovoľnom a vedomom odmietnutí Božej milosti.
      Ohlasuje sa nám evanjelium. Žijeme v krajine, ktorú po storočia formovalo Božie slovo. Skrze Cirkev máme prístup k milostiam, ktoré vyvierajú zo siedmych prameňov - zo sviatostí. Nuž nepremárnime nadarmo túto dobu milostí. Neodmietajme ich, ale s vďakou prijmime, aby v nás vládol neustály duch pokánia, ktorý zmýva naše hriechy a vedie nás k väčšej dokonalosti. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(3714)
Mt 11, 20-27
12.06.2003 | Čítanosť(3204)
Mt 11, 27-30
12.06.2003 | Čítanosť(3185)
Mt 11, 2-19


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet