22.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Nebol by medzi nami žiaden nepokrstený, keby sme žili skutočne ako kresťania.

~ Ján XXIII. ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť782 reakcie0
(Share 177 0)


Mt 5, 42-48

Príhovor

      Jeden chlapec sa prihlásil do futbalového oddielu. Futbal sa mu páčil a rovnako sa mu páčila aj predstava hrať za nejaký oddiel. Keď došiel na prvý tréning, bol však veľmi sklamaný. Tréner ich nechal robiť drepy, cviky na posilnenie brušných svalov, niekoľkokrát museli obehnúť celé ihrisko. Ale k samotnému futbalu sa ani nedostali. Po tréningu celý namrzený povedal: „Ja tu končím! Prišiel som hrať futbal a nie cvičiť.“
      Zaiste mi dáte za pravdu, že ten chlapec sa veľmi mýlil. Veď ten tréning bol potrebný, aby futbal hral ešte lepšie.
      V duchovnom živote si však neraz počíname podobne ako ten chlapec. Máme svoju predstavu a pre ňu odmietame to, čo je pre nás dôležité.
      Dnes nám Ježiš hovorí: „Vy teda buďte dokonalí, ako je dokonalý váš nebeský Otec.“
      Veľmi často sa môžeme stretnúť s takouto reakciou na tieto slova: „to je pre kňazov a mníchov. My vo svete nemôžeme naplniť tieto slová.“ Je to však planá výhovorka, pretože Kristus nepovoláva k dokonalosti len mníchov a kňazov, ale všetkých. Mnísi majú len tú zvláštnosť, že sa sľubom zaväzujú k trom hlavným evanjeliovým radám - poslušnosti, čistote, chudobe - a k životu podľa schválených pravidiel rehole.
      Avšak všetci kresťania majú dôverovať v Božiu prozreteľnosť - to je zmysel rehoľného sľubu poslušnosti. Všetci si majú uchovávať čisté srdce - to je rehoľný sľub čistoty. A rovnako všetci kresťania si majú ceniť viac Božie milosti než všetky veci tohto sveta - a to je podstata rehoľného sľubu chudoby.
      Ten chlapec možno stratil skvelú futbalovú kariéru, keď sa vzdal po prvom tréningu. Čo však stratíme my, ak odmietneme Kristovo povolanie k dokonalosti? Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(3866)
Mt 5, 43-48
12.06.2003 | Čítanosť(3665)
Mt 5, 33-42
12.06.2003 | Čítanosť(3562)
Mt 5, 13-20


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet